Energylandia 2 – spółka dementuje informacje

0
2379

Wczoraj informowaliśmy, że właściciel Energylandii w Wałbrzychu może zbudować drugi park rozrywki. Okazuje się, że spółka dementuje te informacje.

Władzie Wałbrzycha utrzymują, że podpisały z inwestorem list intencyjny w sprawie inwestycji, jednak nie chcą zdradzić o jaką firmę chodzi. Właściciel Energylandii odcina się od doniesień, że on jest sygnatariuszem listu. Kto zatem jest zainteresowany wybudowaniem dużego parku rozrywki na terenach byłej kopalni?

Serwis walbrzych24.pl zapytał o sprawę przedstawicieli Energylandii oraz urzędu miasta.

Kris Kojder, Park Rozrywki Energylandia
„Po otwarciu naszego Parku. branża zaczęła się mocno rozwijać, co potwierdzają doniesienia medialne o koncepcji budowy parku rozrywki w Wałbrzychu. Pomysł ten jednak nie należy do Parku Rozrywki Energylandia.”

Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha
„Mamy różne oferty. Część z tych projektów się realizuje, a część nie. Jakbym miał wyliczać, to jest to około 10% zrealizowanych w stosunku do prowadzonych rozmów. Robimy wszystko, aby przyciągnąć inwestorów. Rozmawiamy i jeśli rozmowy przybiorą odpowiedni kształt to inwestor poinformuje pierwszy.”

Edward Szewczak, rzecznik Urzędu Miasta
„Nie jest absolutnie żadną tajemnicą, że zainteresowanie Wałbrzychem, jako terenem inwestycyjnym rośnie z miesiąca na miesiąc. Rozmowy z podmiotami, które chcą zainwestować pieniądze w naszym mieście, a konkretnie na terenach pogórniczych są projektem, w którym miasto partycypuje i chce partycypować. Dzisiaj na wstępnym etapie rozmów i listów intencyjnych wspieramy ten projekt i czekając na rozwój sytuacji, aby ten projekt się powiódł.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.