Obostrzenia w Europie

0
1277

Podczas gdy w Polsce przedłuża się o kolejne okresy surowe obostrzenia, w wielu krajach rządy zaczynają je znosić. Co więcej robią wszystko by ściągnąć do siebie turystykę i czym prędzej zacząć odbudowywać straty.

Włochy
Od 26 kwietnia ma być zdejmowanie obowiązujących ograniczeń. Zostaną otwarte szkoły w strefach żółtych i pomarańczowych. W czerwonych do szkół wrócą młodsze klasy. Restauracje będzie mogły obsługiwać gości przy stolikach na zewnątrz. Będzie można organizować widowiska i seanse filmowe pod gołym niebem. Następny etap od 15 maja przewiduje otwarcie basenów i plaż, a od 1 czerwca wznowią działalność kluby sportowe. Od 1 lipca ruszają targi.

Czechy
Tutaj decyzje są ostrożne i skupiają się głównie na możliwości powrotu uczniów do szkół. Co do innych zasad to władze twierdzą, że trzeba się jeszcze wstrzymać z odchodzeniem od obowiązujących zasad, i że kluczem do sukcesu są szczepienia.

Węgry
Uruchomione zostają przedszkola i szkoły dla niższych klas. Termy w Budapeszcie będą mogły przyjmować kuracjuszy ze skierowaniem. Działają salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Austria
W maju ma nastąpić luzowanie obostrzeń we wszystkich dziedzinach. Będzie otwarta gastronomia i turystyka, ośrodku kultury i sportu. Szczegółowa informacja o etapach otwierania gospodarki władze mają podać w tym tygodniu do publicznej wiadomości. Najprawdopodobniej obowiązkowe będą maseczki, testy, a także w życie wejdzie coś na wzór paszportu dla zaszczepionych.

Przypomnijmy, że w bardzo wielu krajach europejskich hotele zostają otwarte i mogą przyjmować gości. Restauracje mogą funkcjonować z ograniczeniami, często z wyłączeniem godzin wieczornych i nocnych. Niewiele jest krajów gdzie całkowicie zamknięto gastronomię czy hotele.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Wielka Brytania zdecydowała się na otwarcie gastronomii na zewnątrz, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony społeczeństwa. Możesz o tym przeczytać i zobaczyć video w artykule „Europa luzuje obostrzenia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.