Obostrzenia w Europie

0
697

Podczas gdy w Polsce przedłuża się o kolejne okresy surowe obostrzenia, w wielu krajach rządy zaczynają je znosić. Co więcej robią wszystko by ściągnąć do siebie turystykę i czym prędzej zacząć odbudowywać straty.

Włochy
Od 26 kwietnia ma być zdejmowanie obowiązujących ograniczeń. Zostaną otwarte szkoły w strefach żółtych i pomarańczowych. W czerwonych do szkół wrócą młodsze klasy. Restauracje będzie mogły obsługiwać gości przy stolikach na zewnątrz. Będzie można organizować widowiska i seanse filmowe pod gołym niebem. Następny etap od 15 maja przewiduje otwarcie basenów i plaż, a od 1 czerwca wznowią działalność kluby sportowe. Od 1 lipca ruszają targi.

Czechy
Tutaj decyzje są ostrożne i skupiają się głównie na możliwości powrotu uczniów do szkół. Co do innych zasad to władze twierdzą, że trzeba się jeszcze wstrzymać z odchodzeniem od obowiązujących zasad, i że kluczem do sukcesu są szczepienia.

Węgry
Uruchomione zostają przedszkola i szkoły dla niższych klas. Termy w Budapeszcie będą mogły przyjmować kuracjuszy ze skierowaniem. Działają salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Austria
W maju ma nastąpić luzowanie obostrzeń we wszystkich dziedzinach. Będzie otwarta gastronomia i turystyka, ośrodku kultury i sportu. Szczegółowa informacja o etapach otwierania gospodarki władze mają podać w tym tygodniu do publicznej wiadomości. Najprawdopodobniej obowiązkowe będą maseczki, testy, a także w życie wejdzie coś na wzór paszportu dla zaszczepionych.

Przypomnijmy, że w bardzo wielu krajach europejskich hotele zostają otwarte i mogą przyjmować gości. Restauracje mogą funkcjonować z ograniczeniami, często z wyłączeniem godzin wieczornych i nocnych. Niewiele jest krajów gdzie całkowicie zamknięto gastronomię czy hotele.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Wielka Brytania zdecydowała się na otwarcie gastronomii na zewnątrz, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony społeczeństwa. Możesz o tym przeczytać i zobaczyć video w artykule „Europa luzuje obostrzenia”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.