MTP otwiera restaurację i hotel

0
1543

Z początkiem roku Międzynarodowe Targi Poznańskie poinformowały, że wynajęły historyczny budynek restauracji w Parku Sołackim, gdzie otworzy restaurację i butikowy hotel Port Sołacz.

– Zastanawialiśmy się nad nazwą, która oddawałaby unikalny charakter tego miejsca: nad wodą, w otoczeniu pięknie urządzonej zieleni, miejsca, które jest przystanią w mieście – tłumaczy Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP. – Port Sołacz będzie naturalnym rozwinięciem naszej działalności gastronomicznej, którą nieustannie doskonalimy na targach jako koncept gastronomiczny GARDENcity. Do Portu Sołacz „zawinąć” będą mogli wszyscy, którzy są zmęczeni zgiełkiem miasta, cenią sobie wyborną kuchnię, niebanalne wnętrza i ciekawą ofertę kulturalną – przekonuje.

Restauracja będzie oferowała dania kuchni europejskiej. Jak twierdzi MTP będzie to idealne miejsce na kawę ze znajomymi, obiad z rodziną, romantyczną kolację, biznesowy lunch czy przyjęcia okolicznościowe. Budynek musi przejść remont i jak informuje zarząd MTP restauracja najprawdopodobniej zostanie otwarta jesienią tego roku.

Reklama

Podpisana umowa najmu z Grupą MTP pozwoli na nowo pisać piękną historię restauracji Meridian’s – mówi Tomasz Lewandowski, prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. – Od wielu lat było to miejsce spotkań kolejnych pokoleń poznaniaków, na stałe wpisujące się w przestrzeń Parku Sołackiego. Jestem przekonany, że rozpoczęcie współpracy z Grupą MTP to początek zmian w restauracji, a do tego znak, że poznańskie spółki miejskie potrafią współpracować w zakresie dbałości o miejską przestrzeń i ważne dla Miasta obiekty – dodaje.

Zdjęcia i więcej informacji na temat projektu możecie znaleźć z poniższym poście.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!