Europa luzuje obostrzenia – video

0
656

Podczas gdy w Polsce mamy pełny lockdown i przedsiębiorcy nie mają właściwego wsparcia rządowego oraz wiedzy na temat kolejnych kroków w walce z pandemią, niektóre kraje europejskie wracają do normalnego funkcjonowania.

Wszyscy zadajemy sobie pytanie czy tylko my tak źle radzimy sobie z epidemią. Informacje, które napływają od naszych europejskich sąsiadów mogą wskazywać, że faktycznie jesteśmy w bardzo złej sytuacji i co gorsza, przedsiębiorcy nie są należycie informowani o kolejnych krokach rządu, tak aby mogli spokojnie zaplanować swoje działania.

Dla przykładu w Anglii właśnie otwarto ogródki lokali gastronomicznych. Na taki ruch czekają z niecierpliwieniem polscy restauratorzy, którzy szczególnie w sezonie wiosenno-letnim widzą w tym możliwość większego zarobku, który choć odrobine pozwoli im ograniczyć generowane od ponad pół roku straty. Należy przy tym pamiętać, że wcześniej restauracje również były czasowo zamykane lub mogły funkcjonować w ograniczonym zakresie, co oznacza, że ograniczenia takiej działalności trwają znacznie dłużej.

Reklama

12 kwietnia w Anglii zaczęto znosić obostrzenia, a jednym z nich jest możliwość otworzenia przez restauracje i puby ogródków na zewnątrz i tam przyjmować gości. Co prawda jest jeszcze dość chłodno ale z oferty od razu skorzystały tłumy ludzi. Otworzyły się także inne biznesy, takie jak baseny, salony kosmetyczne, parki rozrywki, siłownie biblioteki.

Zobaczcie jak Anglicy przyjęli wiadomość o otwarciu ogródków restauracyjnych.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział, że planuję dalej łagodzić obostrzenia i jeżeli będzie to możliwe to 17 maja wszystkie restauracje będą mogły przyjmować gości w środku swoich lokali. Planuje także umożliwienie organizacji imprez kulturalnych i sportowych dla 1000 osób.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.