Nowy rozkład lotów z Wrocławia

0
149

Już za kilka dni w Porcie Lotniczym Wrocław zmieni się rozkład z letniego na zimowy. Podróżni będą mieli do dyspozycji ponad 30 kierunków: sieciowych, czarterowych i obsługiwanych przez tanie linie lotnicze.

Zimowy rozkład lotów wchodzi w życie 25 października 2020 roku i będzie obowiązywał do 27 marca roku 2021. Zważywszy na trudny i niepewny okres w całej branży lotniczej oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację, celem było wprowadzenie możliwe zróżnicowanej i atrakcyjnej siatki połączeń, spełniającej oczekiwania kilku grup pasażerów. – W rozkładzie znalazły się kierunki atrakcyjne dla osób podróżujących w celach urlopowych, zarobkowych i biznesowych. Wypracowaliśmy solidną podstawę do pełnej odbudowy siatki lotów pasażerskich, która będzie długim procesem – ocenia Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
– Pamiętajmy, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jeżeli się poprawi, jest szansa na powrót kolejnych połączeń. Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikami, którzy nieustannie analizują rynek i podejmują decyzje na bieżąco. Warto zatem sprawdzać rozkład, bo mogą pojawiać się w nim zmiany – dodaje.

Jesienią i zimą połączenia z Wrocławia realizować będą tanie linie lotnicze: Wizz Air i Ryanair, oraz przewoźnicy sieciowi: PLL LOT, Lufthansa, KLM, Eurowings i SWISS. Rozkład uzupełniają loty czarterowe organizowane przez biura podróży. – Obecność tych popularnych i prestiżowych przewoźników daje spore możliwości. Tanie linie lotnicze utrzymują i rozwijają oczekiwane przez pasażerów połączenia do pożądanych i popularnych miejsc w Europie, w tym do wielu miast w Wielkiej Brytanii. Przewoźnicy sieciowi oferują loty do międzynarodowych hubów przesiadkowych zlokalizowanych w miastach związanych z biznesem oraz z turystyką. Są także czartery do chętnie odwiedzanych kurortów z pięknymi plażami i słoneczną pogodą – mówi Dariusz Kuś.

Reklama

Siatka lotów z Wrocławia

Najbardziej rozbudowana jest siatka przygotowana przez tanie linie lotnicze. Ryanair oferuje loty do Wielkiej Brytanii (m.in. Londyn Stansted, Edynburg, Glasgow, Dublin) i do Włoch (Rzym i Palermo), z kolei Wizz Air do Wielkiej Brytanii (m.in. Londyn Luton), Skandynawii (Oslo, Sztokholm, Reykjavik), Niemiec (Dortmund), Holandii (Eindhoven), na Ukrainę (Kijów, Lwów, Charków, Zaporoże), a także na Cypr (Larnaca).

W grupie połączeń sieciowych znalazło się 6 kierunków: Warszawa i Budapeszt (PLL LOT), Frankfurt (Lufthansa), Zurych (Swiss), Amsterdam (KLM) i Dusseldorf (Eurowings). Budapeszt to tegoroczna nowość, Zurych wraca po przerwie. Cieszy duża częstotliwość lotów do Warszawy, które zyskują na atrakcyjności dzięki niższym niż zwykle cenom biletów. Podróż samolotem z Wrocławia do stolicy Polski zawsze była zachęcająca ze względu na wygodę i czas, a teraz jest także konkurencyjna cenowo w porównaniu do podróży innymi środkami transportu.

Rozkład uzupełniają połączenia czarterowe oferowane przez biura podróży do popularnych kurortów w Egipcie i Turcji: Hurghada (biura podróży Itaka i Coral Travel Wezyr Holidays), Marsa Alam (Itaka, TUI) i Antalya (TUI, Coral Travel Wezyr Holidays). – Jesienią i zimą będzie można wybrać się do wielu atrakcyjnych miejsc. W nowym rozkładzie każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Dariusz Kuś.

Dostępne są tanie bilety

W systemach rezerwacyjnych można już kupować bilety na jesień i zimę. Atrakcyjne ceny mają nie tylko PLL LOT. Polityka cenowa innych linii lotniczych także jest zachęcająca. Przykładowo, KLM oferuje podróż do Amsterdamu już za 209 złotych (wylot z Wrocławia 7 listopada). Jeszcze niższe są oczywiście ceny w tanich liniach lotniczych, które często wprowadzają promocje. Ryanair proponuje m.in. podróż tam i z powrotem do Rzymu za 98 zł (wylot 28 października, powrót do Wrocławia 4 listopada) czy w obie strony do Dublina za 148 zł (wylot 28 października, powrót 6 listopada). Tanie bilety oferuje także Wizz Air, przykładowo: w obie strony do Dortmundu za 228 zł (wylot 31 października, powrót 3 listopada) lub tam i z powrotem do Oslo za 158 zł (wylot 27 października, powrót 3 listopada)*.

Zasady bezpieczeństwa na lotnisku

Obsługa pasażerów w Porcie Lotniczym Wrocław niezmiennie przebiega z zachowaniem wszystkich zalecanych i niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Główne z nich to pomiar temperatury ciała osób wchodzących do terminalu (metodą bezdotykową), obowiązek zasłaniania ust i nosa we wszystkich strefach terminalu oraz zachowania dystansu społecznego. W środku znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Zalecana jest częsta dezynfekcja. Informacje o zasadach bezpieczeństwa są wyświetlane na ekranach elektronicznych. Specjalne zasady obowiązują w strefie ogólnodostępnej, odprawy bagażowej, w strefie kontroli bezpieczeństwa oraz w strefie oczekiwania na lot, a także w punktach handlowych, usługowych i gastronomicznych. – Zapewniamy płynną obsługę pasażerów i całkowicie bezpieczne warunki w terminalu, który jest odpowiednio przygotowany na przyjmowanie podróżnych. Zalecamy pasażerom stosowanie się do wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zdrowie jest teraz na pierwszym miejscu – podkreśla Dariusz Kuś.

W strefie ogólnodostępnej działają prawie wszystkie sklepy i restauracje, takie jak The Whitehouse, Legendario, 1 Minute, Baltona, Costa Coffee, natomiast w hali odlotów otwarte są sklepy Baltona Duty Free i Polski Folk, a także lokale gastronomiczne: Flying Bistro i Gate Bar. Otwarty jest również salonik Executive Lounge.

W trosce o komfort pasażerów Port Lotniczy Wrocław przygotował ofertę specjalną dla osób, które chcą dotrzeć na lotnisko samochodem. Przy rezerwacji online, z co najmniej 4-dniowym wyprzedzeniem, miejsce na parkingu A, B, C i D kosztuje 19 zł na 1 dzień, 39 zł na 3 dni, oraz na parkingu D 59 zł na 7 lub 8 dni i 79 zł na 14 lub 15 dni.

Rozkład lotów: jesień – zima 2019/2020

RYANAIR

·         Bristol (2 razy w tygodniu)

·         Dublin (3 razy w tygodniu)

·         East Midlands (3 razy w tygodniu)

·         Edynburg (2 razy w tygodniu)

·         Glasgow (raz w tygodniu)

·         Shannon (raz dziennie)

·         Leeds Bradford (2 razy w tygodniu)

·         Liverpool (2 razy w tygodniu)

·         Londyn Stansted (7 razy w tygodniu)

·         Manchester (2 razy w tygodniu)

·         Newcastle (raz w tygodniu)

·         Palermo (2 razy w tygodniu)

·         Rzym Ciampino (2 razy w tygodniu)

WIZZ AIR

·         Londyn Luton (3 razy w tygodniu)

·         Dortmund (2 razy w tygodniu)

·         Birmingham (raz w tygodniu)

·         Oslo Torp (2 razy w tygodniu)

·         Doncaster Sheffield (raz w tygodniu)

·         Sztokholm Skavsta (od grudnia 2 razy w tygodniu)

·         Eindhoven (3 razy w tygodniu)

·         Kijów Żuliany (2 lub 3 razy w tygodniu)

·         Lwów (raz w tygodniu)

·         Reykjavik (2 razy w tygodniu)

·         Charków (raz w tygodniu)

·         Larnaca (od grudnia 2 razy w tygodniu)

·         Zaporoże (od grudnia 2 razy w tygodniu)

PLL LOT

·         Warszawa (3 razy dziennie)

·         Budapeszt (raz w tygodniu)

LUFTHANSA

·         Frankfurt (2 razy dziennie)

KLM

·         Amsterdam (raz dziennie)

SWISS

·         Zurych (2 razy w tygodniu)

EUROWINGS

·         Dusseldorf (od grudnia 4 razy w tygodniu)

Ceny z systemów rezerwacyjnych przewoźników z dnia 20 października 2020 roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.