Nowy przewoźnik dołączył do stowarzyszenia BARIP

0
1400
Stowarzyszenie Rady Przedstawicieli Linii Lotniczych w Polsce przyjęło nowego członka. Do grona BARIP dołączyły właśnie węgierskie linie lotnicze Wizz Air, obsługujące połączenia w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej, a także Gruzji, Izraelu i Turcji.

Rada Przedstawicieli Linii Lotniczych w Polsce zrzesza obecnie 27 członków. Wśród nich znajdują się zarówno przewoźnicy „regularni”, tanie linie lotnicze, jak i podmioty z kategorii general aviation (lotnictwo ogólne, które obejmuje cały ruch lotniczy – prywatny i komercyjny – za wyjątkiem lotów rozkładowych oraz wojskowych – wyj. red.).

„Przystąpienie linii Wizz Air to bardzo ważny krok dla dalszego rozwoju naszej organizacji, której jednym z celów jest pozyskiwanie nowych podmiotów. Pozwala to na podejmowanie coraz skuteczniejszych działań zmierzających do rozwoju i spójności na rynku przewozów lotniczych w Polsce, a także optymalizacji kosztów ponoszonych przez linie w wyniku swojej działalności oraz do czynienia głosu linii coraz bardziej słyszalnym w branży lotniczej” – wyjaśnia Magdalena Mossakowska Borys, dyrektor wykonawczy BARIP.

BARIP to stowarzyszenie, którego prymarnym zadaniem jest reprezentowanie wspólnych interesów linii lotniczych w Polsce poprzez stworzenie forum do dyskusji nad zagadnieniami stanowiącymi przedmiot wspólnego zainteresowania przedstawicieli krajowych i zagranicznych linii lotniczych, wspólne działanie w interesie rozwoju krajowych przewozów lotniczych, a także podejmowanie w interesie zrzeszonych podmiotów czynności wobec władz publicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.