Nowy przewoźnik dołączył do stowarzyszenia BARIP

0
205
Stowarzyszenie Rady Przedstawicieli Linii Lotniczych w Polsce przyjęło nowego członka. Do grona BARIP dołączyły właśnie węgierskie linie lotnicze Wizz Air, obsługujące połączenia w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej, a także Gruzji, Izraelu i Turcji.

Rada Przedstawicieli Linii Lotniczych w Polsce zrzesza obecnie 27 członków. Wśród nich znajdują się zarówno przewoźnicy „regularni”, tanie linie lotnicze, jak i podmioty z kategorii general aviation (lotnictwo ogólne, które obejmuje cały ruch lotniczy – prywatny i komercyjny – za wyjątkiem lotów rozkładowych oraz wojskowych – wyj. red.).

„Przystąpienie linii Wizz Air to bardzo ważny krok dla dalszego rozwoju naszej organizacji, której jednym z celów jest pozyskiwanie nowych podmiotów. Pozwala to na podejmowanie coraz skuteczniejszych działań zmierzających do rozwoju i spójności na rynku przewozów lotniczych w Polsce, a także optymalizacji kosztów ponoszonych przez linie w wyniku swojej działalności oraz do czynienia głosu linii coraz bardziej słyszalnym w branży lotniczej” – wyjaśnia Magdalena Mossakowska Borys, dyrektor wykonawczy BARIP.

BARIP to stowarzyszenie, którego prymarnym zadaniem jest reprezentowanie wspólnych interesów linii lotniczych w Polsce poprzez stworzenie forum do dyskusji nad zagadnieniami stanowiącymi przedmiot wspólnego zainteresowania przedstawicieli krajowych i zagranicznych linii lotniczych, wspólne działanie w interesie rozwoju krajowych przewozów lotniczych, a także podejmowanie w interesie zrzeszonych podmiotów czynności wobec władz publicznych.

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!