Nowi dyrektorzy regionalni IGHP na Opolszczyźnie i Podkarpaciu

0
949
Fot.: IGHP

Dwóch nowych dyrektorów regionalnych Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego powołał 4 października zarząd IGHP. Na Podkarpaciu Izbę będzie reprezentować Katarzyna Czopor, dyrektor hotelu B&B Rzeszów Centrum. Nowym stanowiskiem w strukturach regionalnych IGHP jest przedstawiciel na Opolszczyźnie, gdzie dyrektor regionalną Izby została Agnieszka Żurakowska, właściciel i dyrektor hotelu Dębowe Wzgórze.

Nowa dyrektor regionalna IGHP w woj. opolskim Agnieszka Żurakowska od 2007 roku jest właścicielem i jednocześnie pełni funkcję dyrektor hotelu Dębowe Wzgórze w miejscowości Pokrzywna przy granicy polsko-czeskiej. Od ponad 20 lat zarządza zespołami pracowników, m.in. w korporacji Polifarb Cieszyn-Wrocław, z którą była związana 15 lat. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie i Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu (studia MBA).

Fot.: IGHP

– Powołanie mnie na stanowisko dyrektor regionalnej Izby jest wielką nobilitacją i zobowiązaniem. Mam nadzieję, że aktywnie przyczynię się do rozwoju hotelarstwa w moim województwie, które w przyszłości będzie stanowić duże i autorytatywne gremium mające głos w rozwoju branży – mówi Agnieszka Żurakowska, dyrektor regionalna IGHP w woj. opolskim.

Stanowisko dyrektor regionalnej IGHP na Opolszczyźnie zostało utworzone wraz z powołaniem nowej przedstawicielki Izby. – IGHP rozwija się niezwykle dynamicznie i coraz więcej hoteli podejmuje decyzję o przystąpieniu do naszej organizacji. Celem Izby zawsze był bezpośredni kontakt z hotelarzami z regionów. Bycie blisko jest szczególnie ważne w czasie obecnego kryzysu, stąd też decyzja zarządu o rozszerzeniu regionalnych struktur – mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP.

Z kolei w woj. podkarpackim IGHP będzie reprezentować Katarzyna Czopor, dyrektor hotelu B&B Rzeszów Centrum. Ścieżkę zawodową rozpoczęła w 2010 roku w 3-gwiazdkowym Hotelu Victoria w Lublinie, gdzie przez 5 lat zajmowała stanowisko dyrektora. Następnie ponad 2 lata zarządzała 4-gwiazdkowym Hotelem Rzeszów w Rzeszowie. Od 2018 roku zarządza obiektem z bogatą historią przy ul. Grottgera w Rzeszowie, który od grudnia 2019 roku został przejęty przez sieć hoteli B&B Hotels Polska i obecnie działa jako pierwszy obiekt 4-gwiazdkowy pod marką sieci hoteli ekonomicznych.

Fot.: IGHP

Jest absolwentką kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrze. Obecnie realizuje kolejne studia: Zarządzanie w Turystyce w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Ukończyła wiele szkoleń branżowych zarówno z zarządzania, przywództwa, przywództwa dla kobiet, wystąpień publicznych, jak i z kompetencji menedżerskich oraz sprzedażowych.

– W obliczu nowego wyzwania i współpracy z IGHP cieszę się, że będę mogła uczestniczyć już jako dyrektor regionalny we wspólnych działaniach i przedsięwzięciach Izby. Bezpośrednia wymiana doświadczeń, promowanie turystyki na Podkarpaciu, tak naprawdę na nowo i od nowa, to niewątpliwie ambitne zadanie. Mam zaszczyt reprezentować bardzo dynamicznie rozwijający się rynek, przed którym stoją również trudne wyzwania – mówi Katarzyna Czopor, dyrektor regionalna IGHP na Podkarpaciu.

Wcześniej dyrektorem regionalnym IGHP na Podkarpaciu był Wojciech Fronczak, który z uwagi na przeprowadzkę do innej części Polski nie mógł dłużej pełnić tej funkcji.

Dyrektorzy regionalni IGHP są przedstawicielami Izby w 15 regionach kraju. Odpowiadają m.in. za usprawnienie komunikacji środowiska polskich hotelarzy, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, a także pozyskiwanie nowych członków oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionach, współpracę z władzami, samorządami i innymi instytucjami z regionów, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.