Nowe trasy z Polski znanych linii lotniczych

0
95
Ryanair zaprezentował najnowszy rozkład połączeń z naszego kraju na lato 2019. Zaplanowane zostało otwarcie aż 17 nowych tras z kilku polskich lotnisk. Dodatkowo porty w Krakowie i Modlinie staną się bazą dla dwóch dodatkowych samolotów, których łączna wartość oscyluje w granicach 200 mln $.

Przyszłoroczne wakacje będą bardzo pracowite dla pracowników linii lotniczych Ryanair. Będą oni bowiem obsługiwać aż 210 tras, z czego 17 z Polski, wśród których są cztery połączenia z Modlina (do Ammanu, Kijowa, Lwowa i Marsylii), pięć z Krakowa (Amman, Bordeaux, Hamburg, Kijów i Lwów), trzy z Poznania (Cork, Kijów i Sztokholm) oraz dwa z Gdańska (Barcelona i Kijów). Dodatkowo przewoźnik zdecydował, że loty do stolicy Ukrainy będą się odbywać także z Wrocławia i Bydgoszczy (skąd będzie można polecieć także do Glasgow). Ceny najtańszych biletów mają zaczynać się od 39 zł.

„Ryanair z radością ogłasza rekordowy rozkład lotów z Polski na lato 2019. W naszej siatce połączeń znajdzie się 210 tras, w tym 17 nowych m.in do tak atrakcyjnych miast jak Barcelona, Bordeaux, Hamburg czy Marsylia. Na 13 polskich lotniskach Ryanair obsłuży łącznie 12,5 miliona pasażerów. Ryanair nadal będzie rozwijał się w Polsce przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego i turystyki oraz tworzenia miejsc pracy. Ryanair ma zamiar podwoić ruch lotniczy w Warszawie Modlin z 3 do 6 milionów pasażerów w ciągu najbliższych 5 lat, co przyczyni się do powstania 2.250 nowych miejsc pracy. Niestety wzrost ruchu oraz rozwój Modlina jest niesprawiedliwie i bezprawnie blokowany przez konkurencyjne lotnisko Chopina oraz jego właścicieli PPL. Ryanair złożył już w tej sprawie skargę do UE, a także wystąpił z pisemną ofertą współfinansowania lub inwestycji w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska, aby mogło ono skutecznie konkurować z drogim lotniskiem Chopina” – skomentował prezes zarządu Ryanair, Michael O’Leary.

Reklama

Ryanair jest aktualnie największą europejską linia lotniczą, jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych pasażerów. Swoje usługi oferuje aż w 37 krajach. Tylko w ubiegłym roku z oferty irlandzkiego przewoźnika skorzystało blisko 130 mln pasażerów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!