Nowe trasy z Polski znanych linii lotniczych

0
1005
Ryanair zaprezentował najnowszy rozkład połączeń z naszego kraju na lato 2019. Zaplanowane zostało otwarcie aż 17 nowych tras z kilku polskich lotnisk. Dodatkowo porty w Krakowie i Modlinie staną się bazą dla dwóch dodatkowych samolotów, których łączna wartość oscyluje w granicach 200 mln $.

Przyszłoroczne wakacje będą bardzo pracowite dla pracowników linii lotniczych Ryanair. Będą oni bowiem obsługiwać aż 210 tras, z czego 17 z Polski, wśród których są cztery połączenia z Modlina (do Ammanu, Kijowa, Lwowa i Marsylii), pięć z Krakowa (Amman, Bordeaux, Hamburg, Kijów i Lwów), trzy z Poznania (Cork, Kijów i Sztokholm) oraz dwa z Gdańska (Barcelona i Kijów). Dodatkowo przewoźnik zdecydował, że loty do stolicy Ukrainy będą się odbywać także z Wrocławia i Bydgoszczy (skąd będzie można polecieć także do Glasgow). Ceny najtańszych biletów mają zaczynać się od 39 zł.

„Ryanair z radością ogłasza rekordowy rozkład lotów z Polski na lato 2019. W naszej siatce połączeń znajdzie się 210 tras, w tym 17 nowych m.in do tak atrakcyjnych miast jak Barcelona, Bordeaux, Hamburg czy Marsylia. Na 13 polskich lotniskach Ryanair obsłuży łącznie 12,5 miliona pasażerów. Ryanair nadal będzie rozwijał się w Polsce przyczyniając się do rozwoju ruchu lotniczego i turystyki oraz tworzenia miejsc pracy. Ryanair ma zamiar podwoić ruch lotniczy w Warszawie Modlin z 3 do 6 milionów pasażerów w ciągu najbliższych 5 lat, co przyczyni się do powstania 2.250 nowych miejsc pracy. Niestety wzrost ruchu oraz rozwój Modlina jest niesprawiedliwie i bezprawnie blokowany przez konkurencyjne lotnisko Chopina oraz jego właścicieli PPL. Ryanair złożył już w tej sprawie skargę do UE, a także wystąpił z pisemną ofertą współfinansowania lub inwestycji w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska, aby mogło ono skutecznie konkurować z drogim lotniskiem Chopina” – skomentował prezes zarządu Ryanair, Michael O’Leary.

Ryanair jest aktualnie największą europejską linia lotniczą, jeśli chodzi o liczbę obsługiwanych pasażerów. Swoje usługi oferuje aż w 37 krajach. Tylko w ubiegłym roku z oferty irlandzkiego przewoźnika skorzystało blisko 130 mln pasażerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.