AmRest nie zwalnia tempa. Spółka europejskim liderem w segmencie pizzy!

0
187
We czwartek jeden z wiodących, publicznie notowanych operatorów restauracyjnych w Europie ogłosił w Madrycie podpisanie umowy, na mocy której przejmie sieć Telepizza w Polsce. W wyniku porozumienia AmRest pozyska 36 restauracji własnych oraz stanie się operatorem 71 lokali franczyzowych tej popularnej marki pizzerii.

Na mocy zawartej umowy AmRest nabędzie pełny pakiet udziałów Telepizza Poland Sp. z o.o., operatora marki Telepizza w Polsce, powiększając tym samym swoje portfolio o 107 restauracji. Wartość transakcji oscyluje w granicach 8 mln € (ostateczna cena zostanie potwierdzona w dniu zamknięcia transakcji). Finalizacja umowy ma nastąpić w najbliższych miesiącach, po uzyskaniu niezbędnych zgód ze strony organów antymonopolowych.

Reklama

„Ta transakcja to kolejny krok na drodze do budowy dynamicznie rozwijającego się biznesu restauracyjnego w Europie i jednocześnie przypieczętowanie pozycji AmRest jako lidera w segmencie pizzerii oraz dostaw posiłków do domu. Jesteśmy w pełni przekonani, iż nasze wieloletnie doświadczenie oraz doskonałość operacyjna pozwolą nam stworzyć nową wartość na polskim rynku gastronomicznym, zarówno dla gości restauracji jak i naszych akcjonariuszy. Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie powitać w naszym zespole wszystkich pracowników oraz franczyzobiorców Telepizza w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na wspólną pracę nad stworzeniem wyjątkowej oferty dla klientów, łączącej najwyższej jakości produkty z profesjonalną usługą dostawy” – skomentowała Monika Czyż, Prezydent Pizza Hut w AmRest.

AmRest sukcesywnie umacnia swoją pozycję na Starym Kontynencie jako operatora w segmencie pizzerii oraz dostaw posiłków do domu. Przejęcie biznesu Telepizza w Polsce i posiadanie praw masterfranczyzy dla marki Pizza Hut powodują, iż Spółka widzi doskonałe perspektywy dalszego rozwoju sieci Pizza Hut we Francji, Niemczech, krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji – zarówno w modelu franczyzowym, jak i poprzez kolejne otwarcia restauracji własnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.