Nowe taryfy PLL LOT od początku lipca

0
1323
787 ZA001 air to air 5/20/2010

1 lipca Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzają swoją siatkę o rejsy międzynarodowe. Pasażerowie będą mogli polecieć do wybranych krajów Strefy Schengen m.in. Niemiec, Czech, Belgii i Norwegii, a także zaplanować wakacje w Grecji, Chorwacji, Bułgarii czy Hiszpanii. Wznowieniu rejsów międzynarodowych towarzyszy uruchomienie nowych taryf FLEX PLUS, oferujących jeszcze bardziej elastyczne warunki zarządzania rezerwacjami.

Tegoroczny 1 lipca będzie wyjątkową datą dla miłośników podróży i osób planujących zagraniczne wakacje. W tym dniu LOT wznowi pierwsze regularne międzynarodowe rejsy pasażerskie od czasu ich zawieszenia 13 marca. Plany polskiego przewoźnika na pierwsze dwa tygodnie lipca obejmują przede wszystkim połączenia do krajów Strefy Schengen, a także ulubione letnie destynacje Polaków. Siatka 20 europejskich miast uwzględnia:

 • siedem rejsów tygodniowo do Pragi, Dusseldorfu, Wilna i Budapesztu;
 • sześć rejsów tygodniowo do Berlina;
 • pięć lotów w tygodniu do Wiednia, Brukseli i Kijowa (na lotnisko Boryspol);
 • cztery połączenia tygodniowo do Amsterdamu i Bukaresztu;
 • trzy rejsy w tygodniu do Barcelony, Tbilisi i Oslo;
 • dwa rejsy tygodniowo do Splitu i Dubrownika;
 • oraz co najmniej jedno połączenie w tygodniu realizowane do Zadaru, Podgoricy, na Korfu, do Chanii
  i Warny.

Do 14 lipca wszystkie międzynarodowe rejsy realizowane będą z lotniska Chopina w Warszawie.

Dodatkowo do wznowionej siatki LOT-u wrócą dwa połączenia z Budapesztu – do Warny i Dubrownika, realizowane raz  w tygodniu w weekend. Oprócz rejsów międzynarodowych, LOT utrzyma także dotychczasowy rozkład ponad 30 lotów krajowych dziennie, z których pasażerowie będą mogli dogodnie przesiąść się w Warszawie na każdy z rejsów zagranicznych. Bilety na rejsy międzynarodowe zaplanowane od 1 lipca są systematycznie uzupełniane w systemach rezerwacyjnych, w tym na www.lot.com. Pełna siatka wznowionych lotów będzie dostępnaw sprzedaży od 18 czerwca.

– Siatka międzynarodowych połączeń LOT-u, obejmująca pierwsze dwa tygodnie lipca, została zaplanowana mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, które jest dla nas zawsze priorytetem, i zapewnienie komfortu podróżowania. Większość zaproponowanych kierunków to kraje Strefy Schengen, które mają stabilną sytuację epidemiczną i jednocześnie zniosły obowiązek kwarantanny oraz pozostałe restrykcje dla podróżnych przyjeżdżających z innych krajów. Nasi pasażerowie mogą więc spokojnie planować wakacje, krótkie rekreacyjne wypady czy wyjazdy służbowe wiedząc, że będą mogli się w pełni cieszyć podróżami zagranicznymi. Dążymy jednocześnie do wznawiania kolejnych kierunków i zwiększenia częstotliwości rejsów. Analizujemy m.in. możliwość uruchomienia regularnych lotów pasażerskich do Stanów Zjednoczonych, które obecnie realizujemy w ramach transportów cargo – podsumował plany Rafał Milczarski, Prezes Zarządu PLL LOT.

Utrzymane zostają także zasady bezpieczeństwa – wszystkie połączenia krajowe i międzynarodowe LOT-u realizowane będą nadal zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Zasady mające na celu zapewnienie ochrony podróżnym i załogom pokładowym w dobie koronawirusa, towarzyszą pasażerom rejsów LOT-u od 1 czerwca. Kluczowe obostrzenia obowiązujące zarówno na lotnisku, jak i pokładach samolotów, to m.in. zachowanie dystansu przestrzennego podczas odprawy i w trakcie lotu, obowiązek noszenia maseczek przez cały czas podróży, oraz modyfikacja serwisu pokładowego zgodnie z zasadą ograniczonego kontaktu pomiędzy pasażerami i obsługą.

Na stronie LOT.com stworzona została zakładka Zalecenia dla podróżnych zawierająca niezbędne informacje, które pomogą pasażerom przygotować się do rejsów. Szczegółowy opis procedur epidemicznych, wprowadzonych
w ramach wznowionych lotów pasażerskich LOT-u, znajduje się natomiast w zakładce #BezpiecznyLOT.

Nowe taryfy dla większej swobody podróżowania

Dbając o komfort planowania podróży w dobie pandemii, LOT wprowadza także dodatkowe udogodnienia dla swoich pasażerów. Dotychczasowa oferta została rozszerzona o nowe taryfy FLEX PLUS, dostępne na rejsach krajowych, średniego i dalekiego zasięgu we wszystkich klasach rezerwacyjnych z wyjątkiem Premium na rejsach short-haul. Taryfy FLEX PLUS przeznaczone są dla rejsów bezpośrednich dostępnych w ofercie LOT-u, nie będą obowiązywały w przypadku tranzytów międzynarodowych.

Pierwsza tak elastyczna oferta na europejskim rynku to odpowiedź LOT-u na większą potrzebę zarządzania rezerwacjami przez pasażerów. W razie konieczności zmiany planów bilety zakupione w taryfach FLEX PLUS można nie tylko wymienić czy zwrócić, ale też przepisać na inną osobę na preferencyjnych warunkach. Oferta jest dostępna w sprzedaży od 17 czerwca.

– Taryfy FLEX PLUS wprowadzają nową jakość podróżowania w dobie pandemii. Rozumiemy niepewność i obawy naszych pasażerów, związane z planowaniem tegorocznych wyjazdów. Dlatego chcemy ich przekonać, że latanie z LOT-em jest wygodne i bezpieczne. Oferując coraz większe możliwości podróżowania będziemy jednocześnie wspierać ich decyzje w przypadku zmiany planów. W tym celu powstała nowa oferta taryf FLEX PLUS. Po raz pierwszy umożliwiamy dokonywanie tak szerokich zmian w rezerwacji – rezygnację z podróży w ciągu 24h od zakupu biletu, zmianę danych pasażera i bezpłatny wybór nowego terminu lotu pod warunkiem dostępności miejsc, jak również zwrot biletu na preferencyjnych warunkach – powiedział Prezes Milczarski.

Nowe taryfy FLEX PLUS to przede wszystkim:

 • bezpłatna zmiana daty podróży;
 • możliwość odpłatnej zmiany danych na bilecie do 48h przed wylotem (w cenie 250 PLN lub 60 euro dla rejsów operowanych przez LOT);
 • możliwość rezygnacji z zakupionego biletu w preferencyjnej cenie przed rozpoczęciem podróży (rejsy short haul: 30 euro/Economy FLEX PLUS i 65 euro/Business FLEX PLUS, rejsy long haul: 60 euro/Economy FLEX PLUS i 100 euro/Premium FLEX PLUS i Business FLEX PLUS);
 • opcja rezygnacji z biletu w preferencyjnej cenie 100 euro także dla pasażerów, którzy nie pojawią się
  na rejsie;
 • bezpłatny wybór miejsca w samolocie jeszcze przed rozpoczęciem odprawy dla wszystkich taryf FLEX PLUS
  z wyjątkiem Economy na rejsach long-haul.

Dodatkowo na pasażerów czeka także możliwość bezpłatnej rezygnacji z podróży w ciągu 24h od zakupu biletu.
W przypadku biletów kupionych na mniej niż dobę przed wylotem, możliwość rezygnacji bez opłat dostępna jest
do 6 godzin przed rejsem. Oferta obowiązuje na połączenia krajowe i zagraniczne w ramach wszystkich taryf
i kanałów sprzedaży LOT-u (bilety zakupione przez stronę LOT.com, w kasach, za pośrednictwem Contact Center oraz przez biura podróży).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.