Nagrody dla najlepszych przewoźników lotniczych rozdane

0
1281
Użytkownicy firmy konsultingowej Skytrax wskazali najlepsze linie lotnicze. Na podium znalazły się wyłącznie azjatyckie przedsiębiorstwa.

Firma Skytrax co roku przyznaje nagrody dla najlepszych linii lotniczych i lotnisk na świecie. W tegorocznej edycji prestiżowy tytuł najlepszego przewoźnika przypadł Singapore Airlines (rok temu na drugim miejscu – przyp. red.). Ponadto firma zarządzana przez Goh Choon Phonga otrzymała nagrody dla najlepszej pierwszej klasy, najlepszej linii azjatyckiej oraz za najlepsze fotele w pierwszej klasie.

Na drugim miejscu znalazł się zwycięzca ubiegłorocznej edycji, Qatar Airways, któremu przypadły nagrody za najlepszą klasę biznes, najlepszą linię na Bliskim Wschodzie, najlepszy salonik biznesowy dla pierwszej klasy oraz najlepszy fotel w Business Class, a także za nowatorskie rozwiązanie w klasie biznes. Liniom Emirates przyznano wyróżnienie za najwyższą jakość obsługi personelu pokładowego oraz wyróżnienie za najlepszy system rozrywki pokładowej.

W zestawieniu znalazło się również miejsce dla polskich linii lotniczych. W pierwszej setce uplasował się PLL LOT, który zajmując 67. miejsce poprawił swój wynik o 12 miejsc w stosunku do ubiegłorocznego rankingu. Z kolei za najlepszą linię europejską uznano Lufthansę, która oprócz tego tytułu otrzymała też nagrodę za najlepszą klasę biznesową na Starym Kontynencie. Za przewoźnika z najlepszą pierwszą klasą uznano natomiast Air France.

Pierwsza dziesiątka rankingu przedstawia się następująco:

  1. Singapore Airlines
  2. Qatar Airways
  3. ANA All Nippon Airways
  4. Emirates
  5. EVA Air
  6. Cathay Pacific Airways
  7. Lufthansa
  8. Hainan Airlines
  9. Garuda Indonesia
  10. Thai Airways

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.