Wrocławskie lotnisko rozwija ofertę i bije rekordy

0
953
Do listopada Port Lotniczy we Wrocławiu obsłużył już ponad 3 miliony pasażerów. Dotychczas nie oszacowano tak wysokich wyników w ciągu jednego roku.

Coraz większa liczba obsługiwanych pasażerów wpływa na wzrost znaczenia dolnośląskiego lotniska. Dość powiedzieć, że tylko do końca października odnotowano więcej odprawionych podróżnych niż w całym 2017 roku. Po raz pierwszy wrocławskiemu portowi udało się również przekroczyć barierę 3 mln.

Najczęściej z usług lotniska zlokalizowanego na osiedlu Starachowice korzystają mieszkańcy południowo-zachodniego krańca Polski, lecz stopniowo wzrasta też liczba pasażerów z innych regionów, wśród których przeważają obecnie przedstawiciele Opolszczyzny i Wielkopolski. Ponadto przybywa klientów zagranicznych, którzy mają znaczący wpływ na wzrost ruchu pasażerskiego Copernicus Airport Wrocław. Dojazd na lotnisko jest ułatwiony dzięki specjalnej linii autobusowej WRO Aiport Express oraz ofercie Flixbusa, którego flota przemieszcza się pomiędzy dworcami a lotniskiem, jak również umożliwia dalekobieżne podróże.

Największym sukcesem mogą pochwalić się przewoźnicy niskokosztowi, którzy realizują podróże z Wrocławia w kierunku południowym i na Wyspy Brytyjskie. Coraz większą popularnością cieszą się również destynacje wschodnie. Od sezonu zimowego będzie można polecieć do Kijowa i Charkowa, a łącznie przygotowano aż 58 połączeń.

„Pasażerowie mają do dyspozycji kluczowe połączenia do najważniejszych portów przesiadkowych na świecie i w Europie, jak Frankfurt, Monachium i Kopenhaga, w ostatnim czasie zyskali też wyczekiwane kierunki jak główne lotnisko Paryża, Zurych czy Bruksela. Zrealizowaliśmy w ten sposób nasze plany, a przyszłościowo myślimy już o pozyskaniu kolejnych strategicznych dla regionu połączeń do europejskich hubów przesiadkowych, w tym Amsterdamu czy Londynu Heathrow” – komentuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.