Nasza wieloletnia strategia sprawdziła się w czasie kryzysu

0
930

Pod koniec września informowaliśmy o wynikach finansowych za 2020 rok opublikowanych przez Polski Holding Hotelowy. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie przedstawicieli spółki.

Otrzymane odpowiedzi nadesłane przez dział Komunikacji i PR jest bardzo oszczędny w słowach. W związku z tym zadaliśmy dodatkowe pytania, a gdy tylko otrzymamy nowe informacje natychmiast podzielimy się nimi z Wami. Poniżej przedstawiamy pełne brzmienie naszych pytań i pełne odpowiedzi jakie otrzymaliśmy.

Jak możemy przeczytać w opublikowanym raporcie finansowym Polski Holding Hotelowy 2020 rok zakończył stratą netto w wysokości 39 601 655,32 zł. Zgromadzenie wspólników podjęło uchwałę o pokryciu straty z kapitału zapasowego oraz kapitału zapasowego odtworzonego w latach następnych. Proszę zatem o informację w jakim czasie zarząd spółki przewiduje odrobienie tak wysokiej straty. Patrząc na wyniki finansowe spółki sprzed epidemii, odrobienie straty może zająć kilka lat.

Odpowiedź PHH
Strata powstała w 2020 r. ma charakter jednorazowy, związany z pandemią COVID-19. Ze względu na aktualnie niestabilną sytuację na rynku międzynarodowym i krajowym, trudno jest oszacować okres jej odrobienia.

Czy tak duże straty wpłyną na plany inwestycyjne spółki oraz na kalendarz ewentualnych akwizycji kolejnych obiektów od spółek Skarbu Państwa?

Odpowiedź PHH
Nasza wieloletnia strategia sprawdziła się w czasie kryzysu, dlatego też straty powstałe wskutek pandemii nie wpłyną na dalsze plany inwestycyjne spółki i na kalendarz akwizycji.

Poprosiliśmy PHH o dodatkowe informacje:
„Nasza wieloletnia strategia sprawdziła się w czasie kryzysu” – proszę o rozwinięcie wątku wieloletniej strategii, od kiedy jest wdrażana i na czym dokładnie polega. Proszę także o rozwinięcie wątku jej skuteczności w czasie kryzysu, czym ta skuteczność się objawiła i jakie przyniosła konkretnie wyniki, które pozwalają na stwierdzenie „strategia sprawdziła się w czasie kryzysu”. Czy owa strategia stanowi publiczny dokument, z którym możemy się zapoznać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.