Polska wśród 12 miejsc wartych odwiedzenia w przyszłym roku

0
829
26 listopada w Londynie miała miejsce prezentacja nowych trendów podróżniczych na nadchodzący rok – Travel Trends 2019. Eksperci ABTA opracowali listę 12 destynacji, do których warto przyjechać w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Przygotowując rekomendacje specjaliści brali pod uwagę wiele zmiennych. Były to między innymi nowe połączenia lotnicze, duże wydarzenia i uroczystości, a także założenie, że dane miejsce ponownie zyskuje na popularności. Na liście znalazły się (w kolejności alfabetycznej): Bułgaria, Denver w Kolorado, Durban w RPA, hiszpańska Galicja, Japonia, Jordania, Kostaryka, Madera, Polska, Saloniki wraz z okolicą, Uzbekistan i Zachodnia Australia.

ABTA to brytyjska firma podróżnicza, której mieszkańcy Wysp ufają już od 65 lat. Zajmuje się doradztwem dla turystów oraz wspiera wysoki standard obsługi. ABTA pozyskuje firmy świadczące usługi turystyczne, hotelarskie itp., mianując je swoimi członkami. W ten sposób podróżni otrzymują swoistą deklarację, że dane przedsiębiorstwo prosperuje zgodnie z ich założeniami.

Biorąc pod uwagę renomę wyżej wymienionej marki, znalezienie się Polski na liście jest dużym wyróżnieniem i szansą na dalszy rozwój dla naszego kraju. Uzasadniając swoją decyzję eksperci zwrócili uwagę na historyczne miasta, bogaty krajobraz usiany jeziorami, średniowieczne zamki, „czerwonoceglaste” fortece, drewniane kościoły, a także piękne, nienaruszone miejskim zgiełkiem polskie wsie. Według nich najbardziej warto zwiedzić „przypominający klejnot w koronie” Kraków. Godnymi uwagi są też Warszawa oraz Wrocław, Lublin, Łódź i Poznań. Podkreślono również, że do kraju Orła Białego jest więcej bezpośrednich połączeń z Wielkiej Brytanii niż choćby do kontynentalnej części Hiszpanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.