Mihiderka ponownie uruchamia swój lokal w Zabrzu

0
956

Dzięki szybkiej reakcji Dyrekcji CH M1 w Zabrzu udało się porozumieć w kwestii częściowego – czyli obejmującego sprzedaż na wynos i w dowozie – uruchomienia  zabrzańskiego lokalu Mihiderka. Planowane  otwarcie to środę 13.05. 

Konkretny harmonogram jest obecnie niemożliwy do określenia, tym bardziej, iż cały czas prowadzone są rozmowy z pozostałymi wynajmującymi. Celem obecnego działania jest ponowne uruchomienie wszystkich 10 lokali, jednak, aby to nastąpiło niezbędne jest osiągnięcie konsensusu z każdym z nich.

Zastanawiająca jest postawa niektórych wynajmujących, którzy – jak powszechnie wiadomo – stosowali do tej pory w swoich umowach najmu zarówno czynsz podstawowy oraz tzw. % od obrotu naliczając wyższą z tych dwóch wartości. Argumentacja zawsze była taka sama. Wynajmujący chciał uczestniczyć w sukcesie najemcy wskazując, że jest to efekt symbiozy obu stron. Czy zatem nie powinno się po prostu zmienić tej zasady na: „niższą spośród tych dwóch wartości?” Wówczas nie dość, że zachowana zostałaby logika całej umowy, jak i oznaczałoby to realne wsparcie najemcy –  mówi współwłaściciel Marcin Krysiński.

Jako polska, rodzinna firma nie mamy możliwości udawania, że nic się nie stało i musimy tak renegocjować umowy najmu, aby zachować realną szansę na zachowanie płynności finansowej. Chcemy osiągnąć ten cel w rozmowach indywidualnych z każdym wynajmującym – sądzimy, że nasze propozycje przedstawione oficjalnie w dniu 3.05 są dobrą bazą do dalszych ustaleń na ten temat – dodaje.

Mamy nadzieję, że porozumienie jest w zasięgu ręki.

Marcin Krysiński – współwłaściciel sieci Mihiderka

Źródło: Materiały Prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.