Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni

0
1211

20 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. To wyjątkowa okazja, by docenić osoby, które każdego dnia tworzą kulinarną magię w naszych ulubionych restauracjach, bistrach i kawiarniach. Ale czy zdajemy sobie sprawę, jak wiele obowiązków spoczywa na ich barkach?

20 października społeczność kucharska świętuje Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. Święto zainicjował w 2004 r. dr Billy Gallagher ówczesny lider Stowarzyszenia WACS (Szefów Kuchni). Przyświecał mu bardzo szczytny cel: to nie tylko szerzenie wiedzy o zawodzie Szefa Kuchni, ale i dzielenie się posiłkiem z potrzebującymi.

Szef kuchni to nie tylko osoba, która doskonale potrafi gotować. To przede wszystkim lider, który buduje menu, zatrudnia i zwalnia pracowników, dba o rozliczenia foodcost, aktywnie szkoli swoją załogę i nieustannie poszukuje nowych inspiracji. Wielu z nich angażuje się w konkursy kulinarne, zarówno jako uczestnicy, jak i jurorzy, a także uczestniczy w licznych eventach branżowych. Wszystko to często kosztem prywatnego czasu.

Dziś, w dynamicznie zmieniającym się świecie gastronomii, szefowie kuchni stają przed wieloma wyzwaniami. Presja płacowa, braki kadrowe i deficyt wykwalifikowanych pracowników kuchni to tylko niektóre z nich. W tych trudnych czasach, ich rola staje się jeszcze bardziej kluczowa.

Nie możemy też zapomnieć o odwiecznym „konflikcie” na linii kuchnia – kelnerzy. Choć czasem wydaje się, że to dwie zupełnie różne planety, to w rzeczywistości obie strony doskonale wiedzą, że sukces w gastronomii osiąga się tylko dzięki doskonałej współpracy. A przecież każdy z nas zna te żartobliwe historie o „bitwach” w kuchni, które kończą się wspólnym śmiechem i toastem za kolejny udany dzień.

Dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni składamy serdeczne życzenia wszystkim Mistrzom Kulinarnym. Dziękujemy za Waszą pasję, zaangażowanie i nieustanne dążenie do doskonałości. Życzymy inspiracji, wspaniałych składników i zespołu, który zawsze będzie stał u Waszego boku. W końcu, jak mawiają: „Za każdym wielkim szefem kuchni stoi jeszcze lepszy zespół!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.