Marcin Kania dyrektorem regionalnym IGHP

0
936
Fot.: Materiały prasowe IGHP

Marcin Kania, dyrektor generalny hotelu Wieniawski w Lublinie objął 12 grudnia stanowisko dyrektora regionalnego Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w województwie lubelskim.

– IGHP obdarza zaufaniem specjalistów z zakresu hotelarstwa i gastronomii. Czuję, że moja praca w regionie została doceniona w najlepszy możliwy sposób. Z przyjemnością będę reprezentantem IGHP w całym województwie lubelskim. Postaram się pokazać piękno Lubelszczyzny oraz siłę hotelarzy w naszym pięknym regionie – mówi Marcin Kania, dyrektor regionalny IGHP w woj. lubelskim.

Marcin Kania przygodę z hotelarstwem rozpoczął w 2006 roku we Francji w butikowym Château de la Treyne w sieci Relais& Château. W swoim zawodowym portfolio posiada międzynarodowe marki hotelowe od Ralais&Chateau (Chateau de la Treyne), Starwood Hotels and Resorts (Sheraton Warszawa) do Intercontinental Hotel Group (Intercontinental Warszawa). Bardzo ceni sobie doświadczenia zdobyte w polskich obiektach: Polonia Palace Hotel jako kierownik restauracji, Endorfina Foksal jako operation manager, Mazurkas Hotel&Catering pełniąc rolę dyrektora gastronomii, Warszawianka Hotel jako dyrektor gastronomii, Górskie Resorty jako dyrektor do spraw rozwoju gastronomii dla grupy hotelowej czy Platan Hotel, zajmując stanowisko dyrektora generalnego w Hotel Palace Europa Lublin. 1 czerwca 2020 roku objął stanowisko dyrektora generalnego w hotelu Wieniawski oraz Wieniawski Catering w Lublinie. Za największy sukces zawodowy uważa odpowiedzialność za obsługę i organizację gastronomii Szczytu NATO w Warszawie w 2016 roku. Moderator i panelista kongresów oraz targów turystycznych i gastronomicznych (Samorządowy Kongres Trójmorza Lublin 2022, Lubelskie Forum Turystyki Lublin 2022). Uczestniczy w działaniach społecznych, m.in. dla Lubelskiej Akcji Charytatywnej, która w 2022 r. wspierała rozwój psychiatrii dziecięcej. Magister gastronomii i hotelarstwa Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu.

Marcin Kania jako dyrektor regionalny IGHP odpowiada m.in. za usprawnienie komunikacji oraz integrację środowiska hotelarzy w regionie lubelskim, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, a także pozyskiwanie nowych członków oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionie, współpracę z władzami, samorządami i innymi lokalnymi instytucjami, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską. Kania zastąpił na stanowisku Agnieszkę Mazurkiewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.