Hotelowy Tydzień Ziemi 2021 – video

0
1246

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w dniach 19 – 23 kwietnia 2021 roku zorganizowany został pierwszy Hotelowy Tydzień Ziemi. Inicjatorami akcji byli Inspektor Hotelowy Karol Weber oraz Green Officer Agata Delmaczyńska.

Podobnie jak w przypadku Dnia Ziemi akcja miała na celu promowanie proekologicznych postaw w hotelarstwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za losy naszej planety. Mimo pandemii hotelarze chętnie dołączali się do akcji celebrując święto w dostępnej możliwej na ten moment formie.

Obiekty hotelowe podejmowały różnego typu działania proekologiczne sprzątając okoliczne tereny, sadząc drzewa, krzewy i tworząc łąki kwietne, dzieląc się pomysłami na przyjazne środowisku działania, promując piękno okolicznej przyrody.

W akcji wzięło udział ponad 50 hoteli z całej Polski, a także wiele firm, szkół i sympatyków hotelarstwa. Posty z hasztagiem #hotelowydzieńZiemi2021 pojawiały się we wszystkich mediach społecznościowych.

Z wielką energią do akcji dołączyli się także przyszli hotelarze, organizując różnego typu akcje, 48-godzinny challenge na posadzenie drzewa na terenie przestrzeni szkolnej i nominowanie kolejnych placówek.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w dniu 22 kwietnia w HorecaTV został wyemitowany panel ekspercki „Hotel ekologiczny. Czy to się opłaca?” Program prowadzony był przez Inspektora Hotelowego, autora bloga Enjoy Your Stay Karola Webera oraz redaktora Rafała Krzyckiego. Gośćmi programu były: Katarzyna Gubała – ekspertka kuchni roślinnej i zagadnień zero waste, Joanna Szpak – specjalistka ds. marketingu w hotelu Arłamów, znanego z rozwiązań proekologicznych oraz Agata Delmaczyńska – green officer i promotorka rozwiązań eko w hotelarstwie.

Więcej informacji i zdjęć z wydarzeń dostępnych jest na profilach organizatorów www.enjoyyourstay.pl oraz www.ecogiq.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.