Małopolski aeroport kolejną bazą tanich węgierskich linii lotniczych

0
791
Kraków został piątą nad Wisłą, a łącznie dwudziestą szóstą bazą lotniczą firmy Wizz Air. Węgierski przewoźnik zaoferuje 12 kursów ze stolicy Małopolski do 9 zagranicznych destynacji. Aż 10 z nich to kierunki dotychczas nieobsługiwane przez Kraków Airport.

Podczas konferencji prasowej wiceprezes wykonawczy Wizz Air, Stephen Jones oficjalnie zaprezentował Kraków jako najnowszą, po Katowicach, Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu, bazę węgierskiego przewoźnika w Polsce. Koszty związane z tą inwestycją wyniosą mniej więcej 240 mln $. Dobrą informacją dla lokalnej społeczności jest powstanie wielu nowych miejsc pracy – ok. 80 bezpośrednio u przewoźnika i 140 w pokrewnych branżach.

Już niebawem mieszkańcy Grodu Kraka będą mogli podróżować z firmą Wizz Air bezpośrednio do Londynu-Luton, Doncaster, Billund, Oslo, Turku, Kijowa (Żuliany), Charkowa, Kutaisi, Larnaki, Bari, Katanii i Nicei. Krakowski aeroport dysponować będzie dwoma dodatkowymi maszynami w charakterystycznych biało-różowych barwach. Pierwszy samolot typu Airbus A321 zostanie dostarczony w maju, a drugi we wrześniu 2019 roku.

„Oczekiwane przez naszych pasażerów bezpośrednie połączenie do Gruzji lub loty do Nicei we Francji, Katanii i Bari we Włoszech oraz Larnaki na Cyprze to tylko kilka z nich. Nowe połączenia zainteresują także Małopolan, którzy również wybierają wypoczynek zorganizowany. Współpraca Wizz Air z touroperatorami oraz biurami podróży wzmacnia także tę ofertę Kraków Airport” – mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Wizz Air jest jedną z największych niskokosztowych linii lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma zarządzana przez Józsefa Váradiego posiada flotę 105 samolotów typu Airbus A320 i A321, latających z 26 baz na ponad 600 trasach łączących 143 destynacje w 44 państwach świata. W Polsce węgierski przewoźnik obsługuje osiem lotnisk. Do tej pory mieszkańcy Małopolski mogli korzystać z jego połączeń na najbliższym lotnisku zlokalizowanym w Katowicach-Pyrzowicach.

Już teraz można rezerwować bilety na nowe połączenia na oficjalnej stronie internetowej Wizz Air lub za pomocą mobilnej aplikacji WIZZ. Ceny rozpoczynają się od 39 złotych.

„Wybraliśmy Kraków, ponieważ widzimy zapotrzebowanie na podróżowanie w Małopolsce. Jednocześnie dostrzegamy potencjał w popularności Krakowa zarówno jako kierunku turystycznego jak i w dynamicznym rozwoju miasta w kontekście centrum biznesowego” – podsumował Jones.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.