Raport hotele.pl: wzrosły ceny obiektów niekategoryzowanych

0
104
Serwis hotele.pl zaprezentował majowy raport dotyczący cen i wyboru hoteli przez Polaków. W porównaniu z ubiegłym miesiącem nastąpiło kilka istotnych zmian.

Z przedstawionego raportu wynika, że najbardziej podrożały hotele niekategoryzowane (17,57%), a także jednogwiazdkowe (10,38%). Obiekty trzygwiazdkowe zanotowały z kolei spadek średniej ceny o 0,59%. Za noc w hotelu jednogwiazdkowym trzeba zapłacić w kraju nad Wisłą średnio 221,91 zł, a w trzygwiazdkowym 234,87 zł.

Jeżeli chodzi o preferencje pobytu, wzrósł udział w rezerwacjach hoteli czterogwiazdkowych. Obiekty z trzema gwiazdkami w maju zanotowały spadek o 1,62 p.p., a ich udział wyniósł 47,97%, co stanowi największy regres spośród wszystkich analizowanych obiektów.

Reklama

W przypadku rezerwacji majowych największy przyrost odnotowały Białystok (30,5%), Bydgoszcz (13,5%) oraz Rzeszów (12,6%). Wśród miast, w których dokonywano rezerwacji rzadziej, znajdują się natomiast Wrocław (-19,4%), Poznań (-9%) i Olsztyn (-8,9%). Ponadto klienci serwisu hotele.pl rezerwowali swoje pobyty średnio na 6,6 dnia przed planowaną datą ich przybycia, a więc o 0,9 dnia później niż maju ubiegłego roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.