Raport hotele.pl: wzrosły ceny obiektów niekategoryzowanych

0
1219
Serwis hotele.pl zaprezentował majowy raport dotyczący cen i wyboru hoteli przez Polaków. W porównaniu z ubiegłym miesiącem nastąpiło kilka istotnych zmian.

Z przedstawionego raportu wynika, że najbardziej podrożały hotele niekategoryzowane (17,57%), a także jednogwiazdkowe (10,38%). Obiekty trzygwiazdkowe zanotowały z kolei spadek średniej ceny o 0,59%. Za noc w hotelu jednogwiazdkowym trzeba zapłacić w kraju nad Wisłą średnio 221,91 zł, a w trzygwiazdkowym 234,87 zł.

Jeżeli chodzi o preferencje pobytu, wzrósł udział w rezerwacjach hoteli czterogwiazdkowych. Obiekty z trzema gwiazdkami w maju zanotowały spadek o 1,62 p.p., a ich udział wyniósł 47,97%, co stanowi największy regres spośród wszystkich analizowanych obiektów.

W przypadku rezerwacji majowych największy przyrost odnotowały Białystok (30,5%), Bydgoszcz (13,5%) oraz Rzeszów (12,6%). Wśród miast, w których dokonywano rezerwacji rzadziej, znajdują się natomiast Wrocław (-19,4%), Poznań (-9%) i Olsztyn (-8,9%). Ponadto klienci serwisu hotele.pl rezerwowali swoje pobyty średnio na 6,6 dnia przed planowaną datą ich przybycia, a więc o 0,9 dnia później niż maju ubiegłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.