Kraków i Londyn rozwijają podniebną komunikację

0
1263
Już tej jesieni zwiększy się częstotliwość lotów między Krakowem i Londynem. Nowe połączenie linii lotniczych EasyJet to jedna z nowości ogłoszonych w zimowym rozkładzie Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Brytyjski przewoźnik, który specjalizuje się w tanich przelotach, uruchomi 29 października nowe połączenie pomiędzy Krakowem a Portem lotniczym Londyn-Luton. Loty będą obsługiwane samolotami Airbus A320 cztery dni w tygodniu.

EasyJet ma w swojej tegorocznej ofercie bezpośrednie loty ze stolicy Małopolski m.in. do Bristolu, Edynburga, Genewy, Liverpoolu, Mediolanu, Paryża, czy Wenecji. Rok temu przedsiębiorstwo założone przez Steliosa Haji-Ioannou obsłużyło z Krakowa ponad 900 tys. lotów. W ciągu 14 lat działalności na lotnisku w Balicach z połączeń tego przewoźnika skorzystało już ponad 7,1 mln osób.

Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest drugim aeroportem pod względem liczby obsłużonych pasażerów w Polsce. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy z jego usług skorzystało ponad 3 mln osób. Nowe połączenia, jakie oferuje małopolskie lotnisko, mają być korzystne zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących służbowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.