Kraków i Londyn rozwijają podniebną komunikację

0
137
Już tej jesieni zwiększy się częstotliwość lotów między Krakowem i Londynem. Nowe połączenie linii lotniczych EasyJet to jedna z nowości ogłoszonych w zimowym rozkładzie Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice.

Brytyjski przewoźnik, który specjalizuje się w tanich przelotach, uruchomi 29 października nowe połączenie pomiędzy Krakowem a Portem lotniczym Londyn-Luton. Loty będą obsługiwane samolotami Airbus A320 cztery dni w tygodniu.

Reklama

EasyJet ma w swojej tegorocznej ofercie bezpośrednie loty ze stolicy Małopolski m.in. do Bristolu, Edynburga, Genewy, Liverpoolu, Mediolanu, Paryża, czy Wenecji. Rok temu przedsiębiorstwo założone przez Steliosa Haji-Ioannou obsłużyło z Krakowa ponad 900 tys. lotów. W ciągu 14 lat działalności na lotnisku w Balicach z połączeń tego przewoźnika skorzystało już ponad 7,1 mln osób.

Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest drugim aeroportem pod względem liczby obsłużonych pasażerów w Polsce. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy z jego usług skorzystało ponad 3 mln osób. Nowe połączenia, jakie oferuje małopolskie lotnisko, mają być korzystne zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących służbowo.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.