W tym roku ma ruszyć budowa Hotelu Occidental

0
1418

Hotel Occidental to brand należący do największej hiszpańskiej sieci hoteli Barcelo. Zapowiedzi, że pojawi się ona na poznańskim rynku były już komunikowane w 2019 roku.

Teraz pojawiają się informacje, że budowa hotelu ma ruszyć jeszcze w tym roku. Ma to być obiekt czterogwiazdkowy, który będzie zlokalizowany przy ul. Zielonej w Poznaniu. Inwestycja powstanie pomimo kryzysu gospodarczego. Structure Capital S.A. poinformował w ubiegłym roku, że uzyskał nowe warunki zabudowy. Teraz pojawiał się informacja, że prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku. Dzierżawcą hotelu ma być właśnie Barcelo Hotel Group, czyli największa hiszpańska sieć hotelowa.

Andrzej Leszczyński, architekt prowadzący projekt
„Tworząc projekt przeszliśmy długą ścieżkę od elewacji złożonych do Warunków Zabudowy kończąc na prezentowanej koncepcji. W międzyczasie powstało kilkadziesiąt wersji elewacji, formy obiektu oraz układów funkcjonalnych. Proces miał na celu wypracowanie projektu budynku ponadczasowego, wpisującego się w zastane otoczenie, między innymi pod względu formy, artykulacji elewacji oraz kolorystyki. Poświeciliśmy sporo uwagi, aby stworzyć optymalny układ funkcjonalny hotelu, który będzie otwierał się na miasto i podkreślał tworzoną oś widokową.

Odcięliśmy bryłę od poziomu terenu przeszklonym parterem w celu nadania jej lekkości. Maksymalnie przezroczyste szkło zastosowane w przyziemiu dodatkowo uwidoczni wnętrza widziane z poziomu ulicy, sprawi wrażenie „zapraszania do środka”. Dzięki zastosowaniu pastelowych kolorów zabudowa wpisuje się w otoczenie, nawiązuje do barw otoczenia i nie dominuje w przestrzeni współgrając z otaczającą zielenią od strony Parku Chopina i Ogródków Zbigniewa Zakrzewskiego. Stawiamy na materiały szlachetne i trwałe, które szybko się nie zestarzeją.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.