Lotnisko w Dubaju jeszcze bardziej inteligentne

0
1772
Firma Dubai Airports uruchomiła program DXB Plus, którego zadaniem jest wykorzystanie innowacyjnych technologii w celu zwiększenia przepustowości węzła lotniczego. Projekt ma zostać zrealizowany w ciągu 10 miesięcy.

Nowy program jest związany z budową pierwszego na świecie kompleksu modułowego centrum danych MDCC opartego na rozwiązaniu FusionModule1000B firmy Huawei. Składa się ono z 23 prefabrykowanych modułów wielkości kontenera, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie mające poprawić efektywność energetyczną.

DXB Plus zostanie wprowadzony w związku ze zbliżającą się wystawą Expo Dubai 2020 (potrwa od 20 października 2020 do 10 kwietnia 2021 roku – przyp. red.). Przewiduje się, że przyciągnie ona bagatela 20 mln zwiedzających zza granicy. W związku z tym lotnisko w Dubaju zostanie poddane modernizacji, aby zapewnić jeszcze lepszą obsługę pasażerów.

Źródło: damasterplan.ae

Ważnym elementem modernizacji jest przyśpieszenie procedur kontroli paszportów, co mają zapewnić tzw. smart gates. Dzięki temu osoby posiadające dowód osobisty Zjednoczonych Emiratów Arabskich lub paszport biometryczny będą mogły ominąć kolejki i szybciej zakończyć proces odprawy.

Nowy kompleks modułowy usprawni wszelkie usługi na lotnisku dotyczące m.in. informacji o lotach, łączności, internetu, transportu pasażerskiego i bagażowego.

„Technologia jest kluczem do zwiększenia naszej zdolności do rozwoju i innowacji, a w efekcie do poprawy jakości obsługi klienta. Jednocześnie ulepszymy system na obu lotniskach i ograniczymy koszty operacyjne” – powiedział Dyrektor ds. informacji w Dubai Airports.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.