Polacy w tym roku nie zrezygnowali z wakacji, ale skrócili urlopy

0
369

Polacy chętnie wyjeżdżają na urlopy we wrześniu, również z dziećmi, jak wynika z danych polskiego serwisu turystycznego Nocowanie.pl. Najchętniej wybieranym przez nich rodzajem zakwaterowania są pokoje i kwatery. Za nocleg w Polsce turyści we wrześniu zapłacą średnio 73 zł za osobę na dobę.

Według badania przeprowadzonego w maju przez Polską Organizację Turystyczną aż 65 proc. Polaków planowało w tym roku wakacyjny wyjazd, z czego 71 proc. zamierzało spędzić go w Polsce. Według najnowszych danych polskiego serwisu turystycznego Nocowanie.pl, odwiedzanego w sezonie nawet przez 4 mln użytkowników miesięcznie, 63 proc. wszystkich zapytań o zakwaterowanie w czasie wakacji dotyczyło województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Aż 40 proc. turystów zamierzało spędzić urlop na kwaterach i w pokojach, a blisko 30 proc. było zainteresowanych wynajęciem domku. Prawie ¼ wyjeżdżających stanowiły pary dorosłych, niemal tyle samo pary dorosłych z dwojgiem dzieci, a blisko ⅕ pary dorosłych z jednym dzieckiem. Większość wyszukiwań dotyczyła zakwaterowania na tydzień lub krócej.

Polacy, mimo inflacji i powszechnego wzrostu cen, nie chcą rezygnować z wakacyjnego wypoczynku. Według informacji z branży, ruch turystyczny w tym roku wrócił do poziomu sprzed pandemii – mówi Tomasz Zaniewski, CFO Nocowanie.pl – Duża popularność kwater, pokoi i domków może wynikać z faktu, że zwykle są one tańsze od hoteli. Część osób, które nie są uzależnione od konieczności planowania wypoczynku w okresie wakacji szkolnych, przesuwa go poza sezon. Według naszych danych Polacy w wakacje płacili za nocleg średnio 100 zł za osobę na dobę, we wrześniu ten koszt będzie nieco niższy – obecnie szacujemy, że średnio 73 zł za osobę na dobę.

Reklama

We wrześniu rośnie zainteresowanie kilkudniowymi wyjazdami w góry, chociaż polskie morze nadal pozostaje popularnym kierunkiem. Mimo że rok szkolny już się rozpoczął, blisko ⅕ wyjeżdżających szuka noclegów dla pary dorosłych z jednym lub dwojgiem dzieci. Wzrasta również odsetek turystów chcących wyjechać w pojedynkę. Najchętniej wyszukiwanym rodzajem zakwaterowania niezmiennie pozostają kwatery i pokoje (37 proc. zapytań).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.