Polacy szukają rozwiązań na majówkę

0
848

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem hotele i obiekty noclegowe nie mogą przyjmować gości indywidualnych aż do końca majówki. Polacy i tak chcą wyjechać i szukają na to różnych sposobów.

Część osób skorzysta z ofert obiektów o charakterze leczniczym, wystarczy skierowanie, które można najczęściej uzyskać w samym obiekcie, gdzie lekarz na podstawie wywiadu wystawi odpowiedni dokument. Wiele obiektów takie usługi świadczyło cały czas, jeszcze przed pandemią, ale wiele w ostatnim czasie się „przebranżowiło”, po to by móc zgodnie z przepisami przyjmować gości i zarabiać na utrzymanie obiektu i zatrudnienie pracowników.

Burmistrz Karpacza Radosław Jęcek jest przekonany, że turyści licznie przyjadą do nich na majówkę. Mówi, że część hoteli już działa i świadczy usługi prozdrowotne, ale zaznacza też, że jest szara strefa indywidualnych kwater i pokoi na wynajem. Właściciele w razie kontroli zamierzają informować o odwiedzinach rodziny. Burmistrz ma tylko nadzieję, że podczas majówki liczba zarażonych koronawirusem nie wzrośnie.

Dyrektor Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Rajmund Papiernik twierdzi, że na majowy weekend można legalnie wyjechać kamperem lub przyczepą kempingową. Zachęca jednak turystów do jednodniowych wycieczek po okolicy, gdzie jest wiele atrakcji, jak choćby bardzo dobrze przygotowane trasy rowerowe.

Kempingi mogą funkcjonować jako parkingi z prądem np. dla kamperów. Takich ofert w Polsce jest już dość sporo. Jeden z właścicieli takiego kempingu mówi, że parcele są samowystarczalne, a dodatkowo z użycia wyłączono wszystkie części wspólne na obiekcie. Twierdzi także, że to dużo lepsze rozwiązanie ze względu na ekologię. Parkowanie na dziko w różnych miejscach, może sprawiać turystom problem w pozbywaniu się nieczystości, a więc mogą być one wyrzucane w okolicy.

Pomysłów na turystykę w okresie majówki Polacy mają wiele i na pewno obecne przepisy ich nie zatrzymają. Na pewno nie będzie to taki ruch do jakiego wszyscy przywykliśmy i nie pozwoli branży wypracować dużych przychodów, jednak Polacy i tak licznie ruszą w kraj. Najchętniej wybieranymi rejonami będzie południe, ale także wybrzeże. Na zainteresowanie może także liczyć Warmia i Mazury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.