Łódź atrakcyjniejszym kierunkiem podróży niż Malediwy!

0
1060
Prestiżowy przewodnik „Lonely Planet” opublikował coroczny ranking „Best in Travel”, w którym bardzo wysoko sklasyfikował stolicę województwa łódzkiego!

Ranking „Best in Travel” stanowi zbiór miejsc, które według Lonely Planet warto odwiedzić w nadchodzącym roku. Zestawienie podzielone jest na kilka kategorii. Jedna z nich obejmuje miejsca najbardziej wartościowe i nie do końca odkryte przez turystów – to właśnie w tej klasyfikacji drugie miejsce zajęła Łódź. Trzecie miasto pod względem liczby ludności w Polsce (ponad 700 tys. mieszkańców, dane za: stat.gov.pl) wyprzedziło w rankingu tak egzotyczne destynacje, jak: Malediwy, Argentyna, Bangladesz czy Ekwador.

Twórcy rankingu docenili polskie miasto przede wszystkim za oryginalne projekty architektoniczne. Wydawnictwo zwróciło uwagę na prężnie działającą już od kilku lat Manufakturę. Zainteresowanie wzbudził również kompleks kulturalno-edukacyjny EC1, w którego skład wchodzą m.in. Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz planetarium. Jako jedno z miejsc koniecznych do odwiedzenia w Łodzi Lonely Planet wskazuje dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, nadając mu tytuł dzieła sztuki!

Prestiżowe wydawnictwo podróżnicze założone przed 46 laty przez Tony’ego Wheelera tworzy swoje rankingi regularnie, bazując przy tym na opinii ludzi młodych, co zdecydowanie przemawia na korzyść Łodzi, wszak to właśnie młodzi podróżnicy wyznaczają obecnie turystyczne trendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.