Lawina nagród za projekt wnętrz Crowne Plaza Warsaw – The HUB

0
1151
Fot.: Marta Kieliszczyk

W samym centrum miasta, na warszawskiej Woli, nieopodal Ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Ten nowoczesny obiekt łączy w sobie elektryzujące tętniące energią miasto ze spokojem zaczerpniętym z natury. Za projekt hotelowego wnętrza odpowiedzialna jest doświadczona w tym zakresie warszawska pracownia architektoniczna Tremend. 

Crowne Plaza jako brand został wprowadzony do Polski w 2020 roku. Dla designerów i architektów z zespołu Tremend była to niesamowicie ciekawa przygoda. Międzynarodową markę należało dopasować do polskich realiów. – Zupełnie tak jak w życiu, cały czas się czegoś uczyliśmy – mówi Magdalena Federowicz-Boule, architekt, prezes i dyrektor kreatywna Tremend – To, co tworzyliśmy, było nowością dla nas samych. Było czystym designem – dodaje.

Po pierwsze człowiek

Tworzenie brandu i wprowadzanie go na polski rynek musi opierać się na zaskoczeniu. Architektom zależało na tym, by stworzyć coś, co będzie przyciągało ludzi i sprawi, że będzie się tam po prostu dobrze przebywać. Dowodem tego jest fakt, że Hotel Crowne Plaza jako pierwszy w Europie otrzymał certyfikat WELL Health-Safety Rating – cały kompleks The Warsaw HUB spełnia bowiem rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa przeciwko COVID-19.

Ten hotel to dzieło człowieka, dla człowieka i o człowieku. W pracy architektów widać przede wszystkim pasję. Motywem przewodnim całej inwestycji jest Wisła, która wyróżnia się na tle wszystkich europejskich rzek. Jej dzikość, otaczająca ją przyroda i złocisty piasek, zostały przeniesione do wnętrza. Można ją zauważyć w sztuce, materiałach, wzorach wykładzin czy żyłkowaniu zastosowanych kamieni. Jeśli przymrużymy oczy, to dostrzeżemy we wnętrzach dużą ilość mosiądzu, który swoją złocistą barwą przywołuje na myśl nadwiślańskie plaże i zachody słońca.

Dzika natura w sercu miasta

Mimo wspomnianej dzikości Wisły, nie można zapominać, że przepływa ona przez sam środek Warszawy. Drugim założeniem architektów podczas tworzenia hotelowych wnętrz było odzwierciedlenie w nich tętniącego życiem miasta. The Warsaw HUB znajduje się w samym centrum stolicy. Panuje tam ciągły ruch. To miejsce, w którym ludzie nieustannie dokądś biegną. Crowne Plaza jest swojego rodzaju ostoją, w której można na chwilę zwolnić i spotkać się z innymi. Stąd projektanci szczególnie zadbali o części wspólne, które charakteryzuje bogactwo materiałów wykończeniowych i wyjątkowa dbałość o detal. Architekci chcieli stworzyć miejsce pełne pozytywnych wibracji, które zelektryzuje emocje gości.

Szczególny zachwyt wzbudzają hotelowe bary – zaczynając od spektakularnego Signature Baru w lobby hotelu, nad którym koronuje miedziany stelaż mieniący się kolorami zachodzącego słońca, poprzez mniejsze bary restauracyjne, a kończąc na prawdziwym crème de la crème tego miejsca, czyli skybarze The Roof znajdującym się na ostatnim, 21. piętrze wieżowca. Jest to luksusowa przestrzeń dostępna dla każdego. Do odwiedzenia tego miejsca zachęca nie tylko wspaniała kuchnia, ale przede wszystkim wysmakowany design i zapierający dech w piersiach widok na panoramę Warszawy.

Poza niezapomnianymi wrażeniami człowiek szuka w architekturze tego, co jest mu bliskie. Poszukuje uczucia komfortu i bezpieczeństwa. Właśnie dlatego do wnętrz hotelowych pokoi przeniesiono motywy związane z naturą. Bez bezpośredniego kontaktu z przyrodą człowiek zaczyna czuć się zagubiony. Szczególnie w centrum metropolii. Właśnie wtedy warto sięgnąć po design stworzony w szacunku do ekosfery. Projekt pracowni Tremend nie pozostaje obojętny wobec naszej potrzeby bliskości z dziką naturą. Na pierwszym miejscu dla projektantów było samopoczucie i zadowolenie gości odwiedzających Hotel Crowne Plaza.

EKO design

Szacunek do natury towarzyszył Tremend od samego początku. Podczas projektowania hotelu w pierwszej kolejności pomyślano o tym, jak stworzyć go w ekologiczny sposób – zmniejszając ślad węglowy. Architekci najchętniej myślą o tym, jak coś zachować, nie wyrzucać, jak to zrecyklingować. Tutaj mieli do stworzenia obiekt absolutnie nowy, ale mimo wszystko dbałość o naturę stała się filozofią architektoniczną marki. Zastosowane w realizacji materiały posiadają swój cykl życia. Wybrano jedynie wyselekcjonowane, wysokiej jakości materiały marek, które na wysokim poziomie dbają o ekologię. Postawiono zarówno na dbałość o ekologię, jak i dbałość o detal oraz jakość, czyli to wszystko, co ma znaczenie dla nas jako ludzi i odbiorców przestrzeni.

Projekt pracowni Tremend charakteryzuje nadzwyczajny storytelling. Hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB opowiada historię eklektycznego miasta nasyconego tętniącą energią, która spotyka się bezpośrednio z dziką naturą. Taka właśnie jest Warszawa, jej mieszkańcy oraz kompleks The Warsaw HUB.

Fot.: Piotr Gęsicki

Cztery nagrody za projekt

Wnętrza hotelu Crown Plaza swoją oryginalnością bez wątpienia zachwycają gości, ale też jury międzynarodowych konkursów. Projekt pracowni Tremend otrzymał bowiem platynę w konkursie Muse Design Awards w kategorii Interior – Hotels & Resorts, co jest niesłychanie prestiżowym wyróżnieniem. Nagrodzony został również złotą statuetką największego na świecie i najbardziej zróżnicowanego międzynarodowego konkursu designerskiego A’Design Award.

Kolejnym wyróżnieniem dla projektu Crown Plaza, jak i dla architektów biura architektonicznego Tremend, jest zwycięstwo w konkursie The International Hotel and Property Awards 2021 w kategorii HotelOver 200 Rooms – Europe, organizowanego przez prestiżowy magazyn design et al!

Realizacja wnętrza hotelu Crowne Plaza Warsaw – The Hub została również dostrzeżona i doceniona przez jury konkursu Hospitality Design magazine. Magazyn nagradza najlepsze i najbardziej innowacyjne projekty z całego świata.

– Projekt hotelu Crowne Plaza był dla nas wyzwaniem i przygodą. Wprowadzaliśmy brand na polski rynek i nie było dokładnie opracowanych standardów projektowych. To z jednej strony nas trochę przerażało, z drugiej zaś pozwoliło na całkowitą realizację naszych pomysłów i wizji. Tym bardziej nas cieszy, że nasza praca została doceniona w tak wielu międzynarodowych konkursach – mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu i dyrektor kreatywna biura architektonicznego Tremend.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.