Krzysztof Jędrocha dyrektorem regionalnym IGHP w woj. małopolskim

0
1339

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP) poinformowała o zmianie na stanowisku dyrektora regionalnego w województwie małopolskim. Od lipca 2023 roku funkcję tę pełnić będzie Krzysztof Jędrocha, obecny dyrektor Hotelu Wyspiański w Krakowie.

Jędrocha ma na swoim koncie liczne osiągnięcia w branży turystycznej. W latach 1993-2000 był członkiem władz naczelnych organów Polskiej Izby Turystyki. W latach 1992-1996 współzałożył i był członkiem władz Krakowskiej Izby Turystyki, a w latach 1993-1996 pełnił funkcję wiceprezesa. W latach 1999-2012 był współzałożycielem i członkiem naczelnych organów Forum Turystyki Przyjazdowej działającego przy Polskiej Organizacji Turystyki. W latach 2005-2019 pracował na rzecz Fundacji Polish Prestige Hotels, w tym od 2008 roku jako członek Zarządu, od IV 2016 r. wiceprezes, a od X 2016 do XI 2019 r. jej prezes. Od IX 2021 roku jest członkiem Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Jędrocha jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Produkcji na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, gdzie specjalizował się w ekonomice i organizacji badań naukowych. Swoją karierę zawodową rozpoczął w BPiT Almatur, gdzie pełnił funkcje głównego księgowego i zastępcy dyrektora ds. administracyjnych. W latach 1985-1991 pracował w BPiT Logostour jako zastępca i dyrektor oddziału biura. Od 1991 roku jest wiceprezesem Zarządu Spółki JANPOL SA oraz dyrektorem ds. handlowych hotelu Wyspiański w Krakowie.

Nowa funkcja oznacza dla mnie przede wszystkim odpowiedzialność za budowanie silnej pozycji IGHP oraz branży hotelowej w regionie i mieście Krakowie. Jako dyrektor regionalny będę dążyć do jeszcze większej integracji branży wokół realizacji celów IGHP – mówi Krzysztof Jędrocha, dyrektor regionalny IGHP w woj. małopolskim.

Krzysztof Jędrocha zastąpił na stanowisku dyrektora regionalnego Annę Gasińską, która pełniła tę funkcję od 2019 roku. Do zadań dyrektorów regionalnych IGHP należą m.in. usprawnienie komunikacji oraz integracja środowiska hotelarzy w regionie, upowszechnianie wiedzy o działaniach lobbingowych Izby, a także pozyskiwanie nowych członków oraz monitorowanie wydarzeń branżowych w regionie, współpraca z władzami, samorządami i innymi lokalnymi instytucjami, które mają lub mogą mieć wpływ na branżę hotelarską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.