Krakowski Park Inn by Radisson już pod skrzydłami Union Investment

0
981
Niemiecki fundusz zarządzający inwestycjami w sektorze nieruchomości dołączył do swojego portfolio hotel Park Inn by Radisson w Krakowie. Będzie to już drugi obiekt zlokalizowany w stolicy Małopolski, którym zarządza Union Investment.

Formalności związane z dopięciem całej transakcji mają zostać sfinalizowane jeszcze do końca maja. Stroną sprzedającą jest spółka joint venture – UBM Development AG oraz Lindorcenia Ltd, a nowym zarządcą hotelu, w oparciu o długoterminową umowę dzierżawy, zostanie Radisson Hotel Group.

Źródło: Gazeta Krakowska

Union Investment pozyskał hotel dla jednego ze swoich instytucjonalnych funduszy nieruchomości za cenę zbliżoną do 26 mln €. Sumaryczna wartość trzech tegorocznych transakcji hamburskiego inwestora w hotele w Polsce to z kolei ok. 106 mln €. Zarządzająca nieruchomościami niemiecka grupa posiada aktualnie sześć obiektów hotelowych w czterech różnych miastach w kraju nad Wisłą.

„Lokalizacja hotelu, która jest dogodna zarówno dla podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych, a także trwale wysoka frekwencja, to czynniki, które sprawiły, że Park Inn by Radisson świetnie wpisuje się w portfel Union Investment. Po transakcjach w Warszawie i Gdańsku, jest to już trzeci nabyty przez nas hotel w Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Widzimy potencjał inwestycyjny na polskim rynku hotelowym” – mówi Andreas Löcher, szef działu zarządzania inwestycjami hotelowymi w Union Investment Real Estate

Park Inn by Radisson Krakow został oddany do użytku w 2009 roku. Obiekt położony w dzielnicy Ludwinów dysponuje 152 pokojami, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się m.in. Centrum Kongresowe ICE Kraków. Atrakcyjna lokalizacja hotelu sprawia, że na Stare Miasto lub Kazimierz można stamtąd dotrzeć pieszo już w 10-15 minut. Do dyspozycji gości przeznaczone są m.in. strefa śniadaniowa i restauracyjna, strefa fitness, pięć sal konferencyjnych z foyer o łącznej powierzchni ok. 1000 m2 oraz ok. 70 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.