Zjednoczenie przewoźników Sindbad i Agat sposobem na konkurencję

0
1639
Dwóch czołowych polskich przewoźników autokarowych nawiąże ścisłą współpracę. Oferta obu firm dotycząca połączeń z Polski do Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Grecji zostanie zintegrowana. Jak mówi Andrzej Bartoszek, Prezes Zarządu Agat, wpływ na taką decyzję miało m.in. pojawienie się na krajowym rynku dużej niemieckiej firmy autokarowej.

Do 22 kwietnia kursy realizowane przez przewoźników będą się odbywać zgodnie z dotychczas obowiązującymi rozkładami jazdy. Oferta na późniejsze połączenia zostanie ujednolicona, dzięki czemu pasażerowie zyskają większe spektrum wyboru w konkurencyjnej cenie.

Firma Agat funkcjonuje w sektorze przewozów autokarowych od 1993 roku. Wtedy to pierwsze autokary wyjechały z Polski do Włoch, przewożąc wówczas nielicznych jeszcze pasażerów. Od tego czasu firma rozrosła się do 100 osób, a przewozy są realizowanie już nie tylko do Italii, ale także do Grecji, Anglii, Szwajcarii, Niemiec, Luksemburga, Danii, Austrii, Belgii, Słowenii i na Ukrainę. Flota jest także wynajmowana do realizacji imprez i przewozów na zlecenie biur podróży, szkół czy firm.

Sindbad to z kolei nie tylko przewoźnik autokarowy, ale również platforma autokarowa skupiająca blisko 40 mniejszych krajowych przewoźników autokarowych. Firma z siedzibą w Opolu prowadzi ponadto sprzedaż oferty licznych przewoźników z państw ościennych – Ukrainy i Białorusi.

„W ostatnich miesiącach rynek autokarowych przewozów międzynarodowych ulega dużym zmianom, które mają wpływ na wszystkich uczestników tego rynku, zarówno przewoźników, jak i agentów, a głównie zmiany dotyczą zmniejszającej się ilości pasażerów na dalekobieżnych trasach międzynarodowych. Niedawno na polski rynek weszła duża niemiecka firma autokarowa, co również wpłynęło na podjęcie przez nas decyzji o zakończeniu realizacji własnych linii. Globalizacja, która dotyka każdą branżę, również w branży przewozów autokarowych jest zjawiskiem nieuniknionym. Cieszymy się, że dołączamy do Platformy Sindbad i wraz z wieloma innymi polskimi przewoźnikami będziemy mogli wspólnie realizować usługi dla naszych klientów” – mówi Andrzej Bartoszek, Prezes Zarządu Agat Sp. z o.o.

„Cieszymy się, że do grona partnerów i uczestników Platformy Sindbad dołącza firma, która ma tak duże, bo ponad 25 letnie doświadczenie w realizacji linii międzynarodowych. Z całą pewnością wniesie ona do naszej współpracy cenne uwagi i nowe możliwości w realizacji tras, których do tej pory jako Platforma Sindbad nie obsługiwaliśmy. Uważam, że wspólnie z firmą Agat oraz naszymi pozostałymi partnerami przygotowaliśmy atrakcyjną sieć połączeń autokarowych z Polski do ponad 700 miast w 28 krajach Europy” – wtóruje mu Ryszard Wójcik, Prezes Zarządu Sindbad Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.