Koniec touroperatorskiej marki znanego przewoźnika lotniczego

0
657
Biuro podroży należące do irlandzkich linii lotniczych kończy swoją działalność po dwóch latach. Oznacza to, że nie będzie można już bukować pakietów oferowanych przez Ryanair Holidays, jednak te, które zostały zarezerwowane wcześniej, mają być zrealizowane.

Biuro podróży od początku swojego istnienia, czyli grudnia 2016 roku, kierowało swoją ofertę do mieszkańców Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec. Przed dwoma laty do grona potencjalnych klientów dołączyli także obywatele Hiszpanii i Włoszech. Ryanair Holidays planowało w przyszłości otworzyć się również na rynek polski, co – jak już wiadomo – nie dojdzie do skutku. Pakiety wycieczkowe oferowane przez irlandzkie biuro były współtworzone z niemieckim operatorem turystycznym HLX Touristik oraz bankiem łóżek hotelowych World2Meet, którego właścicielem jest sieć Iberostar. To właśnie koniec współpracy z powyższymi podmiotami wpłynął na decyzję o wycofaniu z rynku marki Ryanair Holidays, aczkolwiek szczegółowych przyczyn końca kooperacji nie podano.

Koniec działalności biura podróży odbije się także na rocznym zysku spółki zarządzanej przez Michaela O’Leary’ego.

„Spodziewany zysk został obniżony z przedziału od 1,1 mld do 1,2 mld do kwoty wahającej się od 1 do 1,1 mld €” – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.