Kobiety w hotelarstwie

0
1447
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składamy najserdeczniejsze życzenia. W obecnej dobie życia, Panie idealnie się realizują we wszystkich zawodach, nawet tych tzw. męskich. My dzisiaj skupimy się na Kobietach bez których hotelarstwo nie było by takim jakim jest.

Elżbieta Nitsze Dyrektor Generalna hotelu Airport Hotel Okęcie. Jest absolwentką prestiżowej szkoły hotelarskiej w Wiśle. Studiowała zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej. Obecnie zarządza rozbudowanym w 2014 roku czterogwiazdkowym hotelem Airport Okęcie. Od 10 lat współpracuje jako trener w Akademii Hotelarza. Jest autorką wielu artykułów na łamach prasy branżowej, w tym wielu o skutecznej sprzedaży.

W trakcie swojej ponad 20-letniej działalności w branży Elżbieta Nitsze pracowała między innymi w Warsaw Marriott Hotel, Sheraton Warsaw Hotel & Towers. Prowadziła także własną działalność konsultingową i szkoleniową w obszarze hotelarstwa, a do 2014 roku przez 6 lat związana była z siecią hoteli Elbest Hotels – najpierw jako Dyrektor Generalna nowego Hotelu Krynica w Krynicy-Zdroju, a później jako Dyrektor Sprzedaży i Marketingu całej grupy hotelowej. Dzisiaj, jako Dyrektor Generalna hotelu Airport Hotel Okęcie oraz jako trener hotelarstwa koncentruje się na wdrażaniu nowoczesnych konceptów Total Customer Experience, Komunikacji Nieantagonizującej oraz Inżynierii Sprzedaży Transformacyjnej w tej branży.

Małgorzata Morek Dyrektor ds Rozwoju Polska i Europa Wschodnia, Hilton.Posiada niemal 25 letnie doświadczenie w branży hotelowej w obszarze operacji, sprzedaży oraz rozwoju zdobyte w sieciach Intercontinental w USA oraz Accor/Orbis w Polsce i Europie Wschodniej. Od ponad roku związana z siecią Hilton, odpowiada za rozwój marek sieci Hilton w Polsce i Europie Wschodniej. Wielokrotnie brała udział jako prelegentka w dużych wydarzeniach z branży hotelowej.

Grażyna Kowalczyk Dyrektor Generalna, Narvil Conference & Spa. w hotelarstwie pracuje od ponad 30 lat. Karierę zawodową rozpoczynała jeszcze w latach 80-tych w hotelach sieci Orbis, a potem Accor. Przeszła przez wszystkie szczeble kariery hotelarskiej – od stanowisk recepcyjnych przez funkcje zarządcze. Wykształcenie zdobyła w szkole hotelarskiej przy ul. Krasnołęckiej w Warszawie, a studia o specjalności Zarządzanie i Marketing w Polish Open University.

W latach 2001-2011 Kowalczyk pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Hotelu Mazurkas, a potem MCC Mazurkas Conference Centre. W 2011 r. wygrała konkurs na Dyrektora Generalnego Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku. Uczestniczyła w procesie pre-openingu wprowadzając hotel na rynek i odpowiadając za koncepcję oraz strategię kreacji marki Hotelu Narvil Conference & Spa na rynku. Aktualnie jako Dyrektor Generalna i Członka Zarządu odpowiada za całokształt zarządzania tym czterogwiazdkowym obiektem. Na swoim koncie ma prestiżowy tytuł Hotelarz Roku 2014.

Irena Eris doktor farmacji, przedsiębiorca, założycielka i współwłaścicielka przedsiębiorstwa Dr Irena Eris. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, doktorat obroniła na berlińskim Uniwersytecie Humboldta. Wraz z mężem Henrykiem Orfingerem jest współwłaścicielką przedsiębiorstwa Dr Irena Eris, w którym jest dyrektorem ds. badań i rozwoju oraz sieci hoteli spa. Od początku działalności firmy zajmuje się kreacją nowych produktów i zarządza procesem ich powstawania.

Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in.: Dama biznesu dziesięciolecia (Business Centre Club, 1999), Biznesmen roku 1999 (tytuł nadany przez studentów SGH, 2000), Nagroda Kisiela za stworzenie wielkiego, średniego przedsiębiorstwa (tygodnik Wprost, 2000), Perły Biznesu 2003 za stworzenie najcenniejszej polskiej marki z nazwiska (miesięcznik Businessman, 2003). W 2004 zajęła wysoką, 20 pozycję na liście najbardziej wpływowych kobiet w dziejach Polski – kobiet, które odwróciły bieg wydarzeń, przełamały stereotypy, zainicjowały nowy sposób myślenia (Poczet Kobiet Wpływowych, tygodnik Polityka, 2004). W 2005 znalazła się na drugim miejscu Listy 30. Najskuteczniejszych z Najlepszych – listy najskuteczniejszych i najbardziej godnych zaufania managerów polskiej gospodarki (miesięcznik Home & Market, 2005). W 2008 czasopismo Krajowej Izby Gospodarczej „Rynki Zagraniczne” przyznało jej nagrodę Wybitny Polski Eksporter – Polish Outstanding Exporter – za skuteczną i konsekwentną realizację polityki eksportowej. 5 listopada 2008 Irena Eris została odznaczona, w imieniu prezydenta Włoch, Orderem Gwiazdy Solidarności Włoskiej. W styczniu 2009 Irena Eris została uznana Osobowością spa 2008 przez czytelników i internautów w plebiscycie ogłoszonym przez Spa & Wellness Magazine oraz spalanet.pl.

Kobie,t które mają ogromny wpływ na obecne hotelarstwo i osiągają w tej dziedzinie sukcesy jest oczywiście znacznie więcej, niestety wszystkich nie możemy wymienić. Cieszymy się jednak i dziękujemy za to że są i dzielą się swoją wiedzą.

Życzymy Paniom dalszych sukcesów w życiu zawodowy i osobistym.

Dla wszystkich Kobiet muzyczny upominek
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.