Jak pozbyć się uciążliwego i groźnego dla zdrowia kamienia wodnego?

0
357

Każdy restaurator powinien pamiętać, że kamień  wodzie pitnej może być źródłem poważnych problemów zdrowotnych. Jego obecność w urządzeniach przeznaczonych do podgrzewania wody, ale również na wszelkich powierzchniach niklowanych, chromowanych oraz miedzianych wpływa też na żywotność urządzeń.

Z kamieniem mamy do czynienia w naczyniach i zbiornikach, urządzeniach gastronomicznych – jednym słowem wszędzie tam, gdzie wykorzystywana jest woda. Kamień powstaje w wyniku termicznego rozkładu wodorowęglanów wapnia i magnezu, które są obecne w wodzie o dużej twardości.

Powstały kamień zaczyna być powodem wielu problemów. Zatyka rury w instalacjach i aparatach. To z kolei powoduje koszty zużycia energii. Odkładający się kamień może także zwiększać ryzyko wystąpienia niektórych chorób.

Reklama

W lokalach gastronomicznych problem jest jednak większy i tym samym wymagana jest większa skuteczność technik i metod, które pozwolą na szybkie i skuteczne pozbycie się z kamienia.

Służą do tego specjalne odkamieniacze, takie jak skoncentrowany środek Clinex Destoner przeznaczony do usuwania kamienia z czajników, grzałek elektrycznych, ekspresów do kawy, zlewów, brodzików, jak również wszelkich powierzchni niklowanych, chromowanych, stalowych i miedzianych. Nie tylko odkamienia, ale dodatkowo nabłyszcza powierzchnie i nie przyczynia się do ich uszkodzeń. Poleca się go także do stosowania w zmywarkach gastronomicznych jako środek zapobiegający osadzaniu się kamienia.

Jak poprawnie stosować środek Clinex Destoner?

  • Urządzenie napełniamy roztworem preparatu w proporcjach 30-200ml/1l wody
  • Przygotowany roztwór wlewamy do urządzenia i pozostawiamy na ok. 15-30 minut
  • Urządzenie podczas odkamieniania należy odstawić w trudno dostępne miejsce
  • Wylewamy roztwór i płuczemy urządzenie czystą wodą

Jeżeli zakamienienie jest zbyt duże, należy czynność powtórzyć. Regularne usuwanie kamienia wydłuża żywotność urządzeń, a także pozwala na dłużej zachować ich pełną sprawność oraz funkcjonalność. Clinex Destoner ma neutralny zapach, jest wydajny i bezpieczny dla czyszczących powierzchni, jego formuła została opracowana z uwzględnieniem wymagań małych i dużych lokali gastronomicznych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.