Jak szybko odjąć prowizje OTA od wartości rezerwacji hotelu? [video]

0
265

W kolejnym odcinku #ExceloveWtorki Tomasz Kałuża podpowiada jak szybko odjąć prowizje OTA od wartości rezerwacji hotelu. Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Niezależnie od częstotliwości z jaką gromadzimy wyniki finansowe w naszym hotelu (miesięcznie, tygodniowo lub nawet codziennie) warto posługiwać się przychodem operacyjnym, tj. bez prowizji kanałów sprzedaży oraz pomniejszonym o VAT. Dopiero ten rodzaj wyniku oddaje rzeczywistą efektywność wybranej jednostki biznesowej, w szczególności mowa tutaj o działalności noclegowej. Nie wiele jest jednak systemów które oferowałyby taką funkcjonalność w sposób automatyczny. Przeważnie raport z rezerwacjami musimy zrzucić do Excela i tam dopiero obliczyć docelową wartość. W tym odcinku pokazuję jak szybko wykonać takie obliczenia z wykorzystaniem wspomnianej już formuły WYSZUKAJ.PIONOWO.

Reklama

Warto dodać że na stronie www.revenuedlahoteli.pl ruszyła możliwość zapisu na pełnowymiarowe szkolenia prowadzone w formie online. Po udaniu się do odpowiedniej zakładki można pozostawić swój adres mailowy i dzięki temu odebrać zniżkę do 20% na wybrane szkolenia:

Revenue Management w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-revenue

Excel w hotelarstwie:
https://www.revenuedlahoteli.pl/szkolenie-excel

O autorze:

Autorem tekstu jest Tomasz Kałuża prowadzący firmę Revenuedlahoteli.pl świadczącej usługi szkoleniowe oraz outsourcing Revenue Managmentu dla hoteli niezależnych, obecnie również dla kilku hoteli w Czechach, w Pradze. Doświadczony Revenue Manager, analityk danych oraz zaawansowany użytkownik Excela. Kocha Poniedziałki bo wie, że każdy tydzień w pracy Revenue Managera przynosi coś nowego.

Przez wiele lat zarządzał polityką cenową w jednej z większych, niezależnych grup hotelowych. Rozwijał i tworzył polityki cenowe dla wielu hoteli miejskich oraz tych z gatunku SPA & Wellness. Doskonale orientuje się w najpopularniejszych PMS, Channel Managerach i narzędziach big data.

Prywatnie tata Olka i biegacz. Za swojego mentora uważa Jacka Walkiewicza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.