Interwencja policji na weselu zorganizowanym pomimo zakazów

0
463

W Malanowie w Wielkopolsce zorganizowano wesele dla ponad 80 osób. Wydarzenie zorganizowano pomimo obowiązujących zakazów. Na miejscu pojawiła się policja, wylegitymowała gości i nakazała wszystkim opuszczenie sali.

Mateusz Latuszewski, asp. sztab., Komenda Powiatowej Policji w Turku
„Po wejściu na salę policjanci wylegitymowali 81 osób, następnie po kontroli sanepidu, decyzją powiatowego inspektora sanitarnego wydano decyzję o zaprzestaniu działalności polegającej na organizowaniu imprez okolicznościowych oraz organizowaniu zgromadzeń.

Funkcjonariusze wykonywali czynności z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa określonego w artykule 165 paragraf 1 Kodeksu karnego”

Reklama

Wesele miało miejsce 10 kwietnia, a interwencja około godz. 17:00. Na miejscu pojawiło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy, co wskazuje na to, że zostali wcześniej poinformowani o tym wydarzeniu. Podejrzenie dotyczy wprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodujących zagrożenie epidemiczne i rozszerzenie się choroby zakaźnej.

Przed domem weselnym podobno było zaparkowanych kilka ciężarówek, które miały przesłaniać to co za nimi, a więc wesele, które odbywało się w budynku. Aby jeszcze bardziej ryzyko zauważenia tego co się dzieje w środku, uroczystość została przygotowana w głębi budynku.

Warto tu zaznaczyć, że w akcji uczestniczyli także pracownicy sanepidu, którzy wydali decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności, co oznaczało dla gości, że zmuszeni zostali do natychmiastowego opuszczenia sali, a właściciel musiał zamknąć lokal. W dalszym postępowaniu policja ma przesłuchać wszystkich uczestników wydarzenia oraz personel zatrudniony do jego organizacji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!