Hotelowa marka z Państwa Środka jednak zadebiutuje w Krakowie!

0
1666
Po licznych perturbacjach chińska marka Metropolo otworzy wreszcie w stolicy Małopolski pierwszy na Starym Kontynencie hotel pod tym szyldem. Przed kilkoma miesiącami nastąpiła w końcu zmiana właściciela krakowskiej inwestycji, co zaowocowało nową umową o zarządzanie z siecią Louvre Hotels Group należącą do chińskiej grupy Jin Jang International. Inauguracja obiektu przewidziana jest na pierwszą połowę przyszłego roku.

Metropolo by Golden Tulip powstanie w budynku, w którym wcześniej zamierzano utworzyć centrum hotelowo-kongresowe o imponującej powierzchni 5 tys. m2. Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna „Gromada” rozpoczęła budowę hotelu już przed dziesięcioma laty, ale w 2011 roku prace wstrzymano na etapie stanu surowego zamkniętego. Kłopoty finansowe inwestora spowodowały wycofanie się chińskiego wykonawcy, firmy COVEC. „Gromada” próbowała więc oddać budynek wraz działką za 95 mln zł, ale dwie kolejne licytacje komornicze nie przyniosły efektu. Ostatecznie w tym roku inwestycję przejęła firma Artura Kozieja, zaś przed kilkoma dniami podpisano umowę o zarządzanie z Louvre Hotels Group.

„Obiekt od kilku lat czekał na swoją szansę. Mamy nadzieję, że do końca tego roku uruchomimy pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Europie naszej chińskiej marki Metropolo” – zapowiada Adam Konieczny, dyrektor ds. rozwoju sieci Louvre Hotels Group, cytowany przez portal krakow.dlawas.info

Konieczny zdradził również, że Louvre Hotels Group zamierza wybudować nowe hotele w innych polskich miastach, m.in. w Katowicach, Łodzi, Warszawie, czy Poznaniu.

„To obiekty pod różnymi markami, głównie Golden Tulip oraz Premiere Classe. Jesteśmy zainteresowani też projektami w miejscowościach wypoczynkowych, w górach i nad morzem, zarówno w formule hotelu jak i w systemie condo.”

Krakowski Hotel Metropolo odda do dyspozycji gości 220 pokoi. Wnętrza obiektu będą utrzymane w stylu chińskiego art déco, a duża powierzchnia konferencyjna ma przyciągnąć wielu klientów biznesowych, także spoza Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.