Hotele bez oferty świątecznej

0
1182
Fot.: Szerokie Wody Sea & Sand

W związku z niepewną sytuacją gospodarczą coraz więcej obiektów stoi przed bardzo trudnymi decyzjami dotyczącymi oferty m.in. oferty świątecznej. Część z nich już poinformowała, że w tym roku pracownicy spędzą święta we własnych domach z rodzinami.

Dla zobrazowania przykładu publikujemy informację jaką otrzymaliśmy z obiektu Szerokie Wody Sea & Sand.

„Pracownicy Szerokich Wód Boże Narodzenie świętują w domu ze swoimi rodzinami!

Sytuacja w polskim hotelarstwie wciąż jest niepewna. Ledwo wyszliśmy z obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, a przed nami widmo horrendalnych rachunków za energię. Rozpoczął się łańcuch podwyżek cenowych w każdym sektorze naszych kontrahentów, dzięki którym tworzymy wspólnie usługę hotelową (pralnia, artykuły spożywcze, środki czystości, ogrzewanie, energia).

Szerokie Wody Sea & Sand to obiekt butikowy z pokojami w stylu Hampton, zlokalizowany przy promenadzie nadmorskiej w Ustce. Z pokoi rozprzestrzenia się widok na morze.

Doskonale wiemy, że obiekty naszego typu zmagają się z sezonowością. W zeszłym roku okres świąteczny wydawał nam się, że będzie pikiem sprzedażowym. Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Koszty związane z promocją, przygotowanie odpowiednich dekoracji i programu kulturalnego były dla nas dużym obciążeniem. W tym roku liczymy każdą złotówkę dwa razy, zanim wydamy pieniądze, szczególnie że nadchodząca zima zapowiada się ciężko.

Czas Bożego Narodzenia jest wyjątkowy zarówno dla naszych Gości, jak i dla naszych pracowników. My również prowadzimy rodzinny interes, tym bardziej doceniamy czas celebrowania świąt.

Kalkulacja jest prosta – nie uda nam się uzyskać rentownego poziomu obłożenia, a może i będziemy musieli dołożyć. Dlatego zapadła decyzja, że w czasie Świąt Bożego Narodzenia, Szerokie Wody Sea & Sand będą zamknięte. Radość naszych pracowników jest nieoceniona. Nas, właścicieli obiektu, również cieszy takie rozwiązanie.

Swoją strategię i siłę wykorzystamy podwójnie w zorganizowanie Sylwestra oraz pobytów w okresie ferii zimowych. Planujemy również warsztaty dla kobiet chorujących na endometriozę a także wykład Pauliny Smaszcz. W tym czasie z przyjemnością będziemy się opiekować naszymi Gośćmi.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.