Hotele bez oferty świątecznej

0
893
Fot.: Szerokie Wody Sea & Sand

W związku z niepewną sytuacją gospodarczą coraz więcej obiektów stoi przed bardzo trudnymi decyzjami dotyczącymi oferty m.in. oferty świątecznej. Część z nich już poinformowała, że w tym roku pracownicy spędzą święta we własnych domach z rodzinami.

Dla zobrazowania przykładu publikujemy informację jaką otrzymaliśmy z obiektu Szerokie Wody Sea & Sand.

„Pracownicy Szerokich Wód Boże Narodzenie świętują w domu ze swoimi rodzinami!

Reklama

Sytuacja w polskim hotelarstwie wciąż jest niepewna. Ledwo wyszliśmy z obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, a przed nami widmo horrendalnych rachunków za energię. Rozpoczął się łańcuch podwyżek cenowych w każdym sektorze naszych kontrahentów, dzięki którym tworzymy wspólnie usługę hotelową (pralnia, artykuły spożywcze, środki czystości, ogrzewanie, energia).

Szerokie Wody Sea & Sand to obiekt butikowy z pokojami w stylu Hampton, zlokalizowany przy promenadzie nadmorskiej w Ustce. Z pokoi rozprzestrzenia się widok na morze.

Doskonale wiemy, że obiekty naszego typu zmagają się z sezonowością. W zeszłym roku okres świąteczny wydawał nam się, że będzie pikiem sprzedażowym. Niestety, rzeczywistość okazała się inna. Koszty związane z promocją, przygotowanie odpowiednich dekoracji i programu kulturalnego były dla nas dużym obciążeniem. W tym roku liczymy każdą złotówkę dwa razy, zanim wydamy pieniądze, szczególnie że nadchodząca zima zapowiada się ciężko.

Czas Bożego Narodzenia jest wyjątkowy zarówno dla naszych Gości, jak i dla naszych pracowników. My również prowadzimy rodzinny interes, tym bardziej doceniamy czas celebrowania świąt.

Kalkulacja jest prosta – nie uda nam się uzyskać rentownego poziomu obłożenia, a może i będziemy musieli dołożyć. Dlatego zapadła decyzja, że w czasie Świąt Bożego Narodzenia, Szerokie Wody Sea & Sand będą zamknięte. Radość naszych pracowników jest nieoceniona. Nas, właścicieli obiektu, również cieszy takie rozwiązanie.

Swoją strategię i siłę wykorzystamy podwójnie w zorganizowanie Sylwestra oraz pobytów w okresie ferii zimowych. Planujemy również warsztaty dla kobiet chorujących na endometriozę a także wykład Pauliny Smaszcz. W tym czasie z przyjemnością będziemy się opiekować naszymi Gośćmi.”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.