Hotel naprzeciwko EXPO XXI z pozwoleniem na budowę

0
1167

Wzrastająca pozycja centrum konferencyjno-targowego EXPO XXI powoduje rozwój bazy biznesowo-noclegowej w bezpośrednim otoczeniu kompleksu. Przy ulicy Prądzyńskiego 21, a więc dokładnie vis a vis obiektu, powstanie customizowany hotel, którego operatorem będzie międzynarodowa sieć hotelowa. Inwestycja właśnie otrzymała pozwolenie na budowę.

Obiekt przygotowany przez Dekpol Deweloper sp. z o.o. został zaprojektowany przez sopocką pracownię Ideograf. Bryła budynku łączy ze sobą klasykę i nowoczesność. Ceglane akcenty elewacji występować będą w połączeniu z rozległymi przeszkleniami. Całość zamknięta będzie w bryle o łagodnej formie przypominającej w rzucie literę U. Budynek będzie liczył 10 kondygnacji naziemnych. W parterach budynku przewidziano natomiast lokale usługowe, a w kondygnacjach podziemnych – parkingi.

Przygotowywanym projektem podnosimy standard hoteli biznesowych. Obiekt znajduje się w pobliżu jednego z największych warszawskich centrów konferencyjnych, a więc naturalnym założeniem jest przygotowanie bazy noclegowej dla wystawców imprez targowych i ich gości. Naszą misją nie jest jednak stworzenie hotelu wyłącznie biznesowego. Zależy nam również na zapewnieniu gościom targów wysokiego komfortu i zaplecza pozwalającego zregenerować się po intensywnych dniach targowych, dlatego wprowadzamy do ich wnętrz centra fitness, SPA i wellness. W obiekcie znajdzie się również zaplecze do kameralnych spotkań biznesowych. – mówi Paulina Czurak z pracowni Ideograf.

Hotel oferować będzie ponad 400 pokoi, strefę wellnes i spa, restaurację i nowoczesne centrum konferencyjne. Ponadto znajdą się w nim powierzchnie przeznaczone do spotkań biznesowych i towarzyskich, a także strefa fitness z siłownią. Prestiżowy obiekt przygotowywany jest w formie inteligentnego budynku zarządzanego systemem BMS.

Niewątpliwą zaletą obiektu jest jego umiejscowienie na mapie miasta – hotel powstanie na warszawskiej Woli w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum EXPO XXI, na działce o powierzchni niemal 6 km kwadratowych. To właśnie sąsiedztwo jednego z najnowocześniejszych obiektów eventowych może stanowić o przyszłym sukcesie hotelowej inwestycji, która ma szansę w krótkim czasie stać się podstawową bazą noclegową dla uczestników organizowanych wydarzeń.

EXPO XXI to jeden z największych obiektów wystawienniczych na terenie Warszawy, z roku na rok przyciągający najważniejsze imprezy wystawiennicze dotychczas odbywające się w innych miejscach. W ciągu roku na terenie Centrum odbywa się ponad 200 różnego rodzaju imprez. Są to m.in. wystawy, konferencje, eventy zamknięte, pokazy mody, seminaria, bankiety, targi, imprezy kulturalne i sportowe czy nawet koncerty. Tak napięty harmonogram sprawia, że rocznie EXPO XXI Warszawa odwiedza nawet kilkaset tysięcy osób. Centrum oferuje gościom ponad 20 000 m² specjalistycznej powierzchni składającej się z czterech hal, dziesięciu sal konferencyjnych, pokojów rozmów oraz terenów ekspozycji zewnętrznej z parkingiem na 1500 samochodów.

Dodatkowych atutów tej lokalizacji jest jednak zdecydowanie więcej. Hotel znajdować się będzie zaledwie 2.5 km od ścisłego centrum Warszawy i tylko 6 km od Lotniska Chopina. Jeżeli dodamy do tego bliską odległość od autostrady A2, Trasy Toruńskiej, Dworca Zachodniego oraz stacji metra – otrzymamy obiekt, który będzie łatwo dostępny zarówno dla gości z kraju, jak i z zagranicy, niezależnie od tego czy podróżują oni własnym samochodem czy transportem publicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.