600 mln zł dla Polskiego Holdingu Hotelowego

0
1448

Polski Holding Hotelowy jest jednym z wielu państwowych spółek, które otrzymują wsparcie z funduszu reprywatyzacyjnego w Polsce. Według artykułu na stronie „rp.pl”, rząd rozdaje miliardy z tego funduszu, co budzi kontrowersje. Wiele osób uważa, że tego rodzaju wsparcie powinno być przeznaczone dla bardziej potrzebujących sektorów, takich jak służba zdrowia, edukacja lub wsparcie prywatnych przedsiębiorców sektora hotelowego.

Fakt, że Polski Holding Hotelowy otrzymuje dodatkowe wsparcie ze strony rządu, budzi poważne wątpliwości wśród części społeczeństwa. Wiele osób uważa, że spółka powinna rozwijać się na własnych sukcesach i zyskach, a nie przy olbrzymim, finansowym wsparciu Skarbu Państwa.

Polski Holding Hotelowy opublikował w swoich mediach społecznościowych informacje o planowanych inwestycjach dzięki 600 milionom złotych otrzymanym z Funduszu Reprywatyzacyjnego. Ta decyzja rządu o przekazaniu takiej sumy na rozwój państwowej spółki z branży turystycznej jest obiektem kontrowersji i krytyki.

Fundusz Reprywatyzacji, z którego miały być wypłacane odszkodowania za bezprawnie przejęte mienie po wojnie, od trzech lat stał się narzędziem służącym do dofinansowania państwowych spółek w Polsce. Zgodnie z ustaleniami „Rzeczpospolitej”, na wniosek premiera Skarb Państwa kupił akcje i udziały w 14 spółkach za ponad 10 miliardów złotych, wykorzystując środki z Funduszu Reprywatyzacyjnego.

Janusz Cichoń, ekonomista i poseł Koalicji Obywatelskiej, uważa, że rząd Prawa i Sprawiedliwości manipuluje finansami publicznymi i omija reguły wydatkowe wykorzystując Fundusz Reprywatyzacyjny do dofinansowania państwowych spółek. Według Cichonia, takie działanie jest nie tylko nieprzejrzyste, ale i niedozwolone.

Cichoń zwraca uwagę, że fundusz został powołany po to, aby wypłacić odszkodowania za bezprawnie przejęte mienie po wojnie, a jego wykorzystanie do dofinansowania państwowych spółek jest niezgodne z jego przeznaczeniem. Ponadto, poseł twierdzi, że nie wiadomo, jakie środki są wydawane poza budżetem, a budżet sam przestał być planem finansów państwa.

Cichoń ocenia takie działanie jako przekroczenie wszelkich granic i wskazuje, że powoływanie kolejnych funduszy celowych przez rząd jest niezgodne z dobrymi praktykami finansowymi i stanowi poważne zagrożenie dla stanu finansów państwa.

Poniżej przedstawiamy inwestycje Polskiego Holdingu Hotelowego, które będą realizowane przy wsparciu środków z Funduszu Reprywatyzacyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.