Rusza nabór do programu ProVeg Incubator

0
1140

Pierwszy na świecie inkubator dla firm oferujących roślinne alternatywy zaprasza innowacyjne startupy z branży spożywczej i napojów do uczestnictwa w akceleratorze powstałym w Berlinie. 

Inkubator ProVeg prowadzi pionierski program dla przedsiębiorców, którzy chcą zmniejszyć światowe spożycie produktów odzwierzęcych, zastępując konwencjonalną żywność pochodzenia zwierzęcego produktami i rozwiązaniami pozyskiwanymi z roślin, grzybów oraz metodami hodowli komórkowej.

Obecnie przyjmowane są zgłoszenia do czwartego naboru startupów, który rozpocznie się wiosną 2020 r. Od założenia w listopadzie 2018 r., Inkubator współpracował z ponad 30 rozwijającymi się firmami z 16 krajów, pomagając im zebrać łącznie ponad 3 miliony euro.

Program ukończyły m.in. Better Nature, Vly Foods, Mondarella, Greenwise, Mushlabs, Legendairy Foods, Plantcraft, Cellular Agriculture, Panvega, oraz the nu company.  Z Polski w projekcie wzięła udział Serotonina, pierwsza w Polsce rzemieślnicza manufaktura, wytwarzająca w pełni roślinne odpowiedniki serów jakościowych.

W ciągu 3-miesięcznego programu ProVeg Incubator uczestnicy pracują przez część czasu
w siedzibie firmy, a część poświęcają na pracę zdalną. Po ukończeniu programu, startup jest nadal wspierany przez zespół Inkubatora, otrzymując stałe doradztwo i mentoring w trakcie swojej biznesowej przygody.

„Współpracujemy z pionierskimi startupami, które swoimi innowacyjnymi pomysłami kształtują przyszłość przemysłu żywnościowego. Nasz szyty na miarę program, indywidualne doradztwo oraz rozbudowane powiązania w branży i kontakty z inwestorami dostarczają im narzędzi i znajomości niezbędnych, by zapewnić ich rozwój, sprzedaż produktów, współpracę i sukcesy” – mówi Albrecht Wolfmeyer, dyrektor ProVeg Incubator.

„Wspieranie przedsiębiorców, którzy z pasją redefiniują cały system wytwarzania i pozyskiwania żywności oraz potrafią sprawić, by był on bardziej zrównoważony, jest niezwykle ekscytujące. Z niecierpliwością czekam na możliwość poznania startupów, które zgłosiły się do uczestnictwa w czwartym naborze oraz na współpracę z nimi w przyszłości” – dodaje Wolfmeyer.

Zainteresowani twórcy startupów mogą ubiegać się o udział w czwartym naborze poprzez stronę ProVeg Incubator (http://provegincubator.com/apply/). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w piątek, 31 stycznia 2020 r.

O Inkubatorze ProVeg:

Inkubator ProVeg jest częścią ProVeg International, organizacji zajmującej się promocją świadomego żywienia, działającej na czterech kontynentach. Misją ProVeg jest zmniejszenie globalnej konsumpcji produktów pochodzenia odzwierzęcego o 50% do roku 2040.

Inkubator ProVeg jest wspierany przez licznych partnerów, w tym Atlantic Food Labs, New Crop Capital, NX-Food, Blue Horizon, Good Seed Ventures, Purple Orange Ventures, Beyond Advisorsi i Katjesgreenfood.

Dodatkowe informacje:

  1. Aby uzyskać więcej informacji na temat ProVeg Incubator, wejdź na https://provegincubator.com
  2. „ProVeg Incubator jest obecnie najbardziej wpływowym inkubatorem działającym w przemyśle żywności pochodzenia roślinnego na świecie. Największą korzyścią płynącą z udziału w programie, była dla mnie możliwość poznania mentorów, którym naprawdę zależy na sukcesie mojej firmy i inwestorów, którzy chcą wesprzeć moją misję” – powiedział Christopher Kong, współzałożyciel i prezes Better Nature.

 „Program ProVeg Incubator był kamieniem milowym na drodze naszego rozwoju, ponieważ wszystkie warsztaty i wydarzenia stanowiły dla nas okazję na zdobycie licznych nowych doświadczeń, poszerzenie horyzontów i przyspieszenie wejścia na rynek” – dodała Julia Marsel, współzałożyciel Greenwise.

Better Nature i Greenwise to dwa startupy uczestniczące w programie ProVeg Incubator w ramach drugiego naboru, który odbył się wiosną/latem 2019 r. Better Nature produkuje innowacyjne produkty spożywcze z tempehu, podczas gdy Greenwise koncentruje się na roślinnych alternatywach dla mięsa. Firma Better Nature pochodzi z Indonezji, a obecnie działa na całym świecie; Greenwise ma siedzibę w Rosji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.