Hilton wchodzi na polski rynek z kolejną marką

0
1218
Curio – marka Hiltona, która przyjmuje gości w zabytkowych willach i kamienicach – wchodzi na polski rynek. Hotel Saski w Krakowie, który przeznaczony został do remontu, już niedługo stanie się jednym z najbardziej prestiżowych i najdroższych miejsc w stolicy Małopolski. W kolejce czekają także Warszawa i Gdańsk.

Curio Collection by Hilton jest jedną z najbardziej renomowanych marek, plasujących się za najdroższymi – Waldorf Astorią i Conradem. Obecnie na całym świecie rozlokowanych jest 55 obiektów pod tym szyldem, w tym 10 na Starym Kontynencie, m.in Villa Torretta pod Mediolanem, kompleks toskańskich willi w Sienie, czy neokolonialna rezydencja w zabytkowym centrum Ibizy. Amerykańska firma pracuje nad przejęciem piętnastu kolejnych budynków w Europie, w tym właśnie w Polsce.

„Curio Collection by Hilton to marka dla gości oczekujących czegoś wyjątkowego, czyli np. pobytu w historycznej nieruchomości, niesztampowym pokoju, niezależnie od tego, czy wybierają klasę ekonomiczną czy wyższą. Na debiut wybraliśmy Kraków jako jedno z trzech polskich miast, które są obiecującymi rynkami dla Curio, ale na decyzji zaważyła też nieruchomość, którą chcemy przywrócić do świetności. Chodzi o XIX-wieczny zabytkowy hotel w pobliżu Rynku Głównego, który – choć wymaga gruntownej przebudowy – wydaje się idealnie pasować do profilu marki. Hotel Saski działał jeszcze kilka lat temu, ale ostatnią modernizację przechodził w latach 80. Nie przystaje do nowoczesnych standardów. Modernizacja zakłada sporo rozbiórek, ale projekt został uzgodniony z konserwatorem zabytków. Prace pochłoną wiele milionów dolarów i potrwają co najmniej dwa lata. Nie jesteśmy dziś w stanie oszacować cen, które będą obowiązywać za dwa lata, ale koniunktura jest doskonała, więc ceny noclegów pewnie będą rosły. Krakowski Curio by Hilton będzie jednym z najdroższych, o ile nie najdroższym hotelem w mieście – tłumaczy Magdalena Sekutowska, dyrektor ds. rozwoju Hiltona w Europie Centralnej i Wschodniej, cytowana w serwisie wyborcza.pl

Krakowski Curio zaoferuje pokoje o powierzchni nie mniejszej niż 30 m2 z kącikami kawowymi, wystawne śniadania, SPA i basen. Hotel zacznie przyjmować gości w 2021 roku.

https://twitter.com/miceart_pl/status/1042069226683617280

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.