Ruszył proces restrukturyzacyjny spółki Small Planet Airlines Poland

0
1148
Polska linia czarterowa Small Planet Airlines prowadzi od kilku dni przyspieszone postępowanie układowe – jedno z postępowań restrukturyzacyjnych, które ma pozwolić uniknąć ogłoszenia upadłości. To m.in. konsekwencja problemów, jakie dotknęły niemiecką spółkę. W połowie września złożyła ona bowiem wniosek o niewypłacalność.

Efektem rozpoczętej restrukturyzacji będzie zmniejszenie liczby floty powietrznej. Przedstawiciele spółki twierdzą, że jest to przemyślany i zaplanowany krok stanowiący część zmian w Small Planet Group, mający także na celu zainteresowanie potencjalnych inwestorów.

„Small Planet Airlines Poland posiada certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) w Polsce, wieloletnie doświadczenie w pracy dla największych polskich touroperatorów, prawie 100 doświadczonych pilotów i 300 członków personelu pokładowego, którzy pracowali z nami w tym sezonie letnim. Uważam, że jest to atrakcyjna inwestycja po zrestrukturyzowanej działalności. Oprócz wykwalifikowanego personelu posiadamy również cenne sloty na warszawskim lotnisku Chopina oraz bardzo poszukiwane sloty wakacyjne na greckich wyspach, takich jak Zakynthos, Rodos, Heraklion” – powiedział Bartosz Czajka, członek zarządu Small Planet Airlines Sp. z o.o.

Small Planet Airlines Poland zakończy niebawem wszystkie zaplanowane programy sezonu letniego. Firma zaczęła już zmniejszać flotę na nadchodzący sezon zimowy.

Small Planet Airlines Sp. z o.o. jest firmą niezależną, co oznacza, że restrukturyzacja w polskim przedsiębiorstwie nie będzie miała wpływu na loty obsługiwane m.in. przez Small Planet Airlines Litwa. Spółka-matka będzie kontynuowała loty z Wilna i zagranicznych baz zgodnie z planem. Kambodżańska firma działająca pod marką Small Planet Airlines również będzie realizować swoje zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.