Gdzie powstaną lokale Popeyes?

0
2271
Fot.: Popeyes

W tym roku w Polsce mają pojawić się pierwsze słynne amerykańskie lokale fast foodowe firmy Popeyes. Do ich otwarcia zbliżamy się wielkimi krokami, w związku z czym przekazano już informację na temat tego, w jakich miastach będzie można je odwiedzić.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Popeyes wkracza do Polski. Dziś wiemy już, gdzie zostaną otwarte nowe restauracje tej firmy. Trzy miasta, w których będzie można zjeść słynne kurczaki to: Warszawa, Wrocław (tu znajduje się także siedziba firmy) i Szczecin.

Do tej pory powstało już 3800 lokali Popeyes na całym świecie. Zlokalizowane są w 30 państwach. Oprócz Stanów Zjednoczonych znajdziemy je także m.in. w Japonii, Indiach, Wietnamie, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech oraz Hiszpanii. Poza aktualnymi inwestycjami w Polsce, sieć pojawi się też w Czechach i Rumunii. Nowych lokali ma być około 600.

Reklama

W menu znaleźć będzie można różnego rodzaju fast foody, m.in. polędwiczki z kurczaka, kanapki z kurczakiem, czy smażone krewetki. Do dań będzie można zamówić np. czerwoną fasolkę lub puree ziemniaczane z sosem w stylu Caju.

Aby wskazać szacunkowe ceny dań, można przeliczyć na złotówki ceny niektórych dań dostępnych w Wielkiej Brytanii. Mają one wyglądać następująco:

  • Classic Chicken Sandwich – ok. 30 zł,
  • Deluxe Chicken Sandwich – ok. 36 zł,
  • 8 szt. nuggets – ok. 21 zł,
  • 24 szt. nuggets – ok. 60 zł,
  • zestaw krewetek z napojem – ok. 24 zł.

Już niedługo będziemy mogli przekonać się o tym, czy Popeyes rzeczywiście stanie się realną konkurencją dla popularnych w Polsce restauracji, takich jak KFC, czy McDonald’s.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!