Znana na świecie sieć restauracji pojawi się w Polsce  

0
1607
Fot.: Popeyes

Popeyes – słynna sieć lokali typu fast food ma wejść do Polski w 2023r. Firma wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ale spotkać możemy ją też w Niemczech, Japonii, czy Indiach.  

Popeyes to amerykańska sieć restauracji serwujących dania wywodzące się z Luizjany. W menu znaleźć można różnego rodzaju fast foody, m.in. polędwiczki z kurczaka, kanapki z kurczakiem, czy smażone krewetki. Restauracje Popeyes wyróżniają się spośród innych dodatkami, które oferują. Do dań zamówić można np. czerwoną fasolkę lub puree ziemniaczane z sosem w stylu Cajun.

Sieć Popeyes została założona w 1972r. w Nowym Orleanie. Przez te 50 lat powstało już 3800 lokali, które zlokalizowane są w 30 państwach. Oprócz Stanów Zjednoczonych, restauracje tej sieci znajdują się w krajach Azjatyckich, takich jak: Japonia, Indie, czy Wietnam oraz europejskich – m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech i Hiszpanii.

Jak się okazuje, teraz sieć planuje wkroczyć do Europy Środkowo-Wschodniej. Poza inwestycjami w Polsce, restauracje Popeyes mają powstać też w Czechach i Rumunii. Według aktualnych danych, w ciągu najbliższej dekady, otwartych ma zostać aż 600 nowych lokali. W Polsce będzie można odwiedzić je już w 2023r.

Za wejście Popeyes do naszego kraju odpowiada Restaurant Brands International. Firma ta zajmuje się też inną siecią restauracji w Polsce – Burger Kingiem.

– Cieszymy się, że osiągnęliśmy ten kamień milowy z McWin i jesteśmy przekonani, że ich duże doświadczenie w rozwijaniu biznesu przełoży się na udaną ekspansję naszych kultowych marek w Europie Wschodniej – mówi David Shear, prezes Restaurant Brands International.

Pojawienie się Popeyes w Polsce rzeczywiście może okazać się sukcesem, bo niejako zapełni pustkę po zamkniętej niedawno sieci burgerowni – Mr Hamburger. Niektórzy sądzą nawet, że nowe restauracje mogą stać się realną konkurencją dla popularnych w naszym kraju sieci – Mc’Donalds oraz KFC.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.