Audycja IGHP – odcinek 1 (podcast Horeca Radio)

0
964
W premierowym odcinku cyklu „Audycji IGHP” Prezes Ireneusz Węgłowski oraz Sekretarz Generalny Marcin Mączyński podsumują 15-lecie działalności Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, poruszą bieżące tematy nurtujące branżę, a także opowiedzą o korzyściach wynikających z przynależności do HOTREC.

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego od 2003 roku jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelarskiego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową oraz w Unii Europejskiej. Będąc najbardziej wpływową organizacją w branży, lobbuje na rzecz jej rozwoju, chroni interes hotelarzy, wspiera wszelkie inicjatywy gospodarcze swoich członków, a także promuje społeczną odpowiedzialność biznesu w branży.

IGHP dba o interesy polskich hotelarzy również na arenie międzynarodowej, będąc reprezentantem branży hotelarskiej w HOTREC (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego).

Od listopada przedstawiciele Izby – Prezes Ireneusz Węgłowski oraz Sekretarz Generalny Marcin Mączyński – współtworzą cykl „Audycji IGHP” w których poruszają aktualne tematy z sektora hotelarskiego i opowiadają o bieżącej działalności zarządzanej organizacji. Zapraszamy do wysłuchania premierowej audycji pt. „15-lecie Izby – osiągnięcia i wyzwania”.

„Rynek zmienił się diametralnie – trwa to już od początku transformacji systemu prawnego i gospodarczego w Polsce. Lata dziewięćdziesiąte to jeszcze nieśmiałe próby wchodzenia sieci do Polski, ale po 2000 roku obserwujemy może nie tyle inwazję, ale coraz większe nasycenie hoteli sieciowych na krajowym rynku, jak również profesjonalizację branży i zmiany w systemie prawnym, które pozwalają hotelom lepiej funkcjonować. […] Zmienia się też otoczenie od strony popytu na usługi hotelowe, mamy ogromny rozwój narzędzi internetowych – to wszystko sprawia, że komunikacja bardzo przyśpieszyła. Izba jest swoistym reprezentantem głosu hotelarzy. Tłumaczymy, jak należy dostosowywać przepisy do zmieniających się warunków na rynku, a z drugiej strony pomagamy zrozumieć to, co się dzieje, bo nie wszyscy hotelarze za tym nadążają.”

Ireneusz Węgłowski, Prezes IGHP

Pobierz audycję w formacie MP3

Partnerzy audycji:

        

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.