Forteinwest wybuduje kolejnych 17 apartamentowców w Szczyrku

0
1424
Rozpoczęta w ubiegłym roku kameralna inwestycja Apartamenty Słoneczna Góra zaczyna się rozrastać. W ramach jej drugiego etapu zostanie wzniesionych kolejnych 17 apartamentów. Śląski kurort zaczyna być zatem coraz mocniej dostrzegany przez inwestorów indywidualnych działających na rynku najmu krótkoterminowego.

Apartamenty Słoneczna Góra zlokalizowano w atrakcyjnej okolicy przy ul. Szkolnej, nieopodal centrum i głównego deptaku w Szczyrku. Kompleks składać się będzie z dwóch budynków. Budowa pierwszego etapu trwa od czerwca 2017 roku i ma zostać ukończona w grudniu br., a drugiego właśnie się rozpoczyna. W ramach nowej inwestycji powstanie 17 apartamentów. Przeważająca część z nich to niewielkie, 25-31 metrowe pomieszczenia z dużym tarasem, balkonem i antresolą. Ceny nowych apartamentów w standardzie deweloperskim wahają się między 247 a 709 tys. zł.

„Prace przy realizacji drugiej fazy dopiero ruszają, a nabywców znalazło już 7 z 17 apartamentów. – Zainteresowanie zakupem nieruchomości, by później przez cały rok wynajmować ją turystom jest duże. Wynika z ogólnych warunków jakie mamy dziś w zakresie możliwości pomnażania kapitału, w tym niskich stóp zwrotu z klasycznych form inwestowania, ale motywacja naszych klientów związana jest też z samą lokalizacją: Szczyrk po raz pierwszy od wielu lat zanotował w tym sezonie znaczny wzrost turystów. Poza tym miejscowości górskie, w przeciwieństwie do nadmorskich kurortów cieszą się popularnością przez cały rok” – mówi Łukasz Sadowski, wiceprezes Forteinwest.

Nowe apartamenty zostaną wzniesione na wysokości 542 m n.p.m., dzięki czemu ich właściciele będą mogli cieszyć się imponującymi, panoramicznymi widokami na kompleks skoczni narciarskich Skalite, dolinę Jeziora Żywieckiego oraz najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim – Skrzyczne. Do dyspozycji gości zostanie oddana strefa rekreacyjna ze SPA, sauną, jacuzzi i siłownią, przewidziane są również specjalne pomieszczenia, w których będzie można przechowywać narty, rowery oraz inny sprzęt turystyczny. Najmłodsi goście wolny czas będą mogli natomiast spędzić na stylowym placu zabaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.