Siatka połączeń FlixBusa rozrasta się w imponującym tempie

0
1127
Nieco ponad miesiąc wystarczył, aby popularny niemiecki przewoźnik autokarowy rozbudował swoją siatkę połączeń o kilkanaście nowych tras. Większość z nich znajduje się już w systemie sprzedaży, gotowa do rezerwacji. To jednak nie koniec nowości w ofercie FlixBusa.

Już w piątek 23 listopada odbędzie się inauguracyjny kurs linii 1300 z Wrocławia do Pragi, która na trasie przewiduje przystanek w Szklarskiej Porębie. FlixBus zadbał tym samym o pasażerów z Wrocławia i Jeleniej Góry, skąd będzie można dotrzeć do pobliskich czeskich miejscowości, takich jak: Harrachov, Kořenov, Tanvald, Jablonec nad Nysą oraz Praga.

Kolejna linia, o numerze 1366, swój debiut zaliczy 29 listopada. Mieszkańcy Wrocławia, Legnicy, Zgorzelca i Görlitz zyskają wówczas możliwość bezpośredniego transportu do Drezna. Bilety uprawniające do przejazdu na tej trasie można bukować już od 39 zł, a rezerwacje będą przyjmowane aż do 25 kwietnia 2019 r. Długość podróży wyniesie nieco ponad 4 godziny.

Na 9 grudnia zaplanowano zaś start połączenia relacji Warszawa-Drezno (linia 1304) z przystankami w Sieradzu, Wrocławiu, Bolesławcu, Zgorzelcu oraz Görlitz. Przejazd z punktu początkowego do końcowego potrwa ponad 9 godzin.

Kilka dni później w nowej odsłonie ruszy linia 1360, która dotychczas kursowała z Przemyśla do stolicy Dolnego Śląska, a już 13 grudnia zostanie przedłużona do Berlina. Jeden z wariantów zmodernizowanej trasy umożliwia dotarcie do największego miasta Niemiec z małopolskiego Tarnowa. Dla miłośników nocnych podróży uruchomiono też linię N1360 z Przemyśla do Bremy, przez Rzeszów, Kraków, Katowice, Wrocław, Cottbus, Berlin i Hamburg.

FlixBus przywrócił również po krótkiej przerwie linię 1362 na trasie Szczecin-Kraków, m.in. przez Gorzów Wielkopolski. W związku z aktualizacją tego połączenia wydłużeniu o 20 minut uległ czas dotarcia z Krakowa do Wrocławia.

Monachijski przewoźnik oferuje każdego dnia ponad 300 tys. połączeń do 2000 destynacji w 28 europejskich krajach, a od niedawna także w Stanach Zjednoczonych. Charakterystycznymi zielonymi autobusami podróżowało już około 100 milionów pasażerów, z czego aż 40% w samym ubiegłym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.