Siatka połączeń FlixBusa rozrasta się w imponującym tempie

0
324
Nieco ponad miesiąc wystarczył, aby popularny niemiecki przewoźnik autokarowy rozbudował swoją siatkę połączeń o kilkanaście nowych tras. Większość z nich znajduje się już w systemie sprzedaży, gotowa do rezerwacji. To jednak nie koniec nowości w ofercie FlixBusa.

Już w piątek 23 listopada odbędzie się inauguracyjny kurs linii 1300 z Wrocławia do Pragi, która na trasie przewiduje przystanek w Szklarskiej Porębie. FlixBus zadbał tym samym o pasażerów z Wrocławia i Jeleniej Góry, skąd będzie można dotrzeć do pobliskich czeskich miejscowości, takich jak: Harrachov, Kořenov, Tanvald, Jablonec nad Nysą oraz Praga.

Kolejna linia, o numerze 1366, swój debiut zaliczy 29 listopada. Mieszkańcy Wrocławia, Legnicy, Zgorzelca i Görlitz zyskają wówczas możliwość bezpośredniego transportu do Drezna. Bilety uprawniające do przejazdu na tej trasie można bukować już od 39 zł, a rezerwacje będą przyjmowane aż do 25 kwietnia 2019 r. Długość podróży wyniesie nieco ponad 4 godziny.

Reklama

Na 9 grudnia zaplanowano zaś start połączenia relacji Warszawa-Drezno (linia 1304) z przystankami w Sieradzu, Wrocławiu, Bolesławcu, Zgorzelcu oraz Görlitz. Przejazd z punktu początkowego do końcowego potrwa ponad 9 godzin.

Kilka dni później w nowej odsłonie ruszy linia 1360, która dotychczas kursowała z Przemyśla do stolicy Dolnego Śląska, a już 13 grudnia zostanie przedłużona do Berlina. Jeden z wariantów zmodernizowanej trasy umożliwia dotarcie do największego miasta Niemiec z małopolskiego Tarnowa. Dla miłośników nocnych podróży uruchomiono też linię N1360 z Przemyśla do Bremy, przez Rzeszów, Kraków, Katowice, Wrocław, Cottbus, Berlin i Hamburg.

FlixBus przywrócił również po krótkiej przerwie linię 1362 na trasie Szczecin-Kraków, m.in. przez Gorzów Wielkopolski. W związku z aktualizacją tego połączenia wydłużeniu o 20 minut uległ czas dotarcia z Krakowa do Wrocławia.

Monachijski przewoźnik oferuje każdego dnia ponad 300 tys. połączeń do 2000 destynacji w 28 europejskich krajach, a od niedawna także w Stanach Zjednoczonych. Charakterystycznymi zielonymi autobusami podróżowało już około 100 milionów pasażerów, z czego aż 40% w samym ubiegłym roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.