GASTRO zmienia się dla Was! Jakie nowości pojawiły się w systemie?

0
667
Fot.: Materiały prasowe LSI Software

Nowa wersja programu Gastro jest już dostępna! Liczne wdrożenia i ponad 30 lat doświadczenie na rynku to doskonałe podłoże do budowania profesjonalnych narzędzi dla restauratorów. Jako producent oprogramowania staramy się spełniać potrzeby klientów pod kątem funkcjonalności wykorzystywanego przez nich systemu. Cały czas pracujemy nad ulepszaniem programu aby prowadzenie gastronomii było jeszcze bardziej efektywne. Poniżej wzmianka o tym co pojawiło się w  ostatniej odsłonie systemu Gastro.

Gastro i GoLunch

Najnowsza wersja systemu Gastro jest zintegrowana z GoLunch, czyli platformą do zamawiania posiłków pracowniczych. Doskonale sprawdza się w kantynach pracowniczych oraz gastronomii w biurowcach, czyli wszędzie tam, gdzie istotne jest szybkie wydanie wielu posiłków w krótkim czasie.

GoLunch pozwala na zamawianie posiłków przez pracownika z dowolnego miejsca. System składa się z aplikacji webowej (pozwala użytkownikom posiadającym karty lokalu zamawiać posiłki na stronie internetowej) oraz aplikacji mobilnej działającej na iOS lub Android. Menu restauracji jest prezentowane w podziale na dni tygodnia. Ponadto pracownik podczas zamawiania może wybrać dogodną dla siebie godzinę oraz miejsce odbioru posiłku. Takie zmówienie może być opłacone na trzy sposoby: dotacją (dofinansowaniem od pracodawcy), prepaidem (zasilonym wcześniej przez pracownika), jak również płatnościami online. W aplikacji można również przejrzeć historię zamawianych posiłków.

Fot.: Materiały prasowe LSI Software

Jeszcze łatwiejsza inwentaryzacja

Odpowiednie zarządzanie stanem magazynowym jest niezwykle istotne w każdej restauracji. Kluczem do tego by spać spokojnie jest pełna kontrola magazynu. Każdy moment jest dobry aby uporządkować znajdujące się w magazynie produkty. Aby ten proces przebiegł gładko zalecamy korzystanie z mobilnej aplikacji ICS, łączącej się z programem do zarządzania Gastro Szef. Aplikacja do inwentaryzacji zyskała kolejne możliwości, dzięki którym szybko skoryguje stany magazynowe. Dodaliśmy możliwość zaciągania danych z ICS przy dokumentach MM i RW. Ponadto powstał nowy mechanizm czyszczenia danych sprzedażowych i magazynowych dla sieci lokali, które są zarządzane centralnie. Nowym elementem jest również raport rentowności artykułów. Zestawienie prezentuje pozycje, które są magazynowane lub mają recepturę. Raport bierze pod uwagę podstawowe składniki receptur bez uwzględniania substytutów. Od tej pory kucharz zawsze ma właściwe i najlepszej jakości produkty, a manager sprawniej zrobi listę zakupów.

Kolejnym dodatkiem jest rozszerzenie uprawnień lokalu, głównie dla kadry zarządzającej restauracją. Pojawiły się również opisy na wszystkich kolumnach raportów magazynowych, co może pomóc w poprawnym prowadzeniu magazynu a także w późniejszym procesie inwentaryzacji.

Nowe funkcjonalności i usprawnienia w Gastro

Nowa wersja Gastro to jeszcze dokładniejsze raportowanie i analizy. Dodaliśmy kolejne zestawienia,  aby usprawnić analizy food cost i lepiej zorganizować surowce w magazynach:

  • raport definiowalny sprzedaży i food cost – raport w formie tabeli przestawnej, który zwraca dane o wartości sprzedaży i kosztach sprzedawanych produktów.
  • raport rentowności artykułów – prezentuje pozycje, które są magazynowane lub mają recepturę. Raport bierze pod uwagę składniki podstawowe receptur bez uwzględniania zamienników.
  • raport zapotrzebowania zakupu z zamówień wewnętrznych – umieszczony w zakładce „Raporty i zestawienia – Magazyn” dla lokali zarządzanych centralnie. Raport prezentuje surowce niezbędne do skompletowania wszystkich zamówień wewnętrznych.
  • Raport średni rachunek – dodanie kolumn z wartością netto i brutto rachunku oraz z podsumowaniem wyliczającym średni rachunek.

Innymi zmianami w Gastro są dodatkowe uprawnienia dla pracowników obsługujących sale, tzn. „opóźnienie serwowania” oraz „kolejność serwowania”. Również od zakresu uprawnień członka zespołu ulegają zmianie przyciski na ekranie POS.

Jak uzyskać nową wersję Gastro?

A może jeszcze nie pracujesz na Gastro i chciałbyś się przekonać jak lepiej zarządzać swoim biznesem gastronomicznym? Nic prostszego, zapraszamy do kontaktu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.