Zapach istotnym elementem oceny hotelu i restauracji

0
658

Wchodząc do restauracji, czy pokoju hotelowego oprócz zwrócenia uwagi na czystość pomieszczenia kluczowe znaczenie ma dla nas… zapach. Utrzymanie przyjemnego aromatu ma ogromne znaczenie, dlatego też odświeżacze powietrza są używane właściwie wszędzie.

Wchodząc do pomieszczenia, w którym ładnie pachnie odbieramy to jako znak – tak tu jest czysto, tu jest schludnie i tutaj chcę wrócić. To z tego powodu właściciele restauracji i hoteli nie powinni lekceważyć odświeżaczy powietrza. Jednak nie tylko o sam zapach tu chodzi. Bardzo istotny przy wyborze jest także skład chemiczny takich preparatów.

Dobierając odświeżacz należy liczyć się z tym, że nie każdy toleruje intensywne zapachy takie jak np. wanilia. Dodatkowo preparaty takie mogą wywoływać astmę i reakcje alergiczne w postaci kataru, duszności, łzawienia z oczu czy złego samopoczucia. Dlatego coraz więcej producentów stawia na kompozycje zapachowe nie zawierające alergenów. Zaleca się wybrać zapach uniwersalny o niezbyt intensywnym aromacie i możliwie jak najmniej skomplikowanym składzie chemicznym.

Reklama

Częstym grzechem, z powodu którego powstają nieprzyjemne zapachy jest niewystarczająca dbałość o czystość pomieszczenia. Owszem zdarzają się miejsca trudno dostępne, natomiast o odświeżaczu czy neutralizatorze powietrza można pomyśleć dopiero, gdy jest pewność, że pomieszczenie jest wystarczająco czyste. I wtedy trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czego tak naprawdę potrzebujemy? Odświeżacze powietrza i neutralizatory zapachów to produkty, które w znacznym stopniu różnią się od siebie.

Zadaniem odświeżaczy powietrza jest maskowanie nieprzyjemnych zapachów, natomiast zadaniem neutralizatorów jest całkowite lub częściowe zlikwidowanie zapachu. Neutralizatory działają w ten sposób, że cząsteczki neutralizatora łączą się z cząsteczkami odpowiedzialnymi za przykry zapach i powstają nowe cząsteczki, które już nie uwalniają żadnej woni.

Marka Clinex oferuje neutralizator Nano Protect Silver Odour Killer, który występuje w dwóch nutach zapachowych (Fresh, Green tea), dzięki czemu nie tylko likwiduje przykre zapachy, ale jednocześnie dzięki zawartości kompozycji zapachowej pozostawia delikatny, świeży zapach. Jest to nowoczesny preparat, który wykorzystuje aktywne nanocząsteczki srebra. Łącząc się z innymi składnikami sprawia, że ma unikatową zdolność likwidowania nieprzyjemnych zapachów. Clinex Nano Protect Silver Odour Killer charakteryzuje się bardzo szybkim i skutecznym działaniem, co wyróżnia go na tle podobnych produktów.

Należy pamiętać, że nie każdy produkt będzie właściwy dla każdego pomieszczenia. Pomieszczenia, w których używa się odświeżaczy powietrza, powinny być wentylowane i otwarte. Odświeżacze powietrza używane w małych pomieszczeniach nie mogą być zbyt mocno skoncentrowane. Produkty o dużym stężeniu kompozycji zapachowej przeznaczone są do większych pomieszczeń.

Użycie produktu silnie skoncentrowanego w małym pomieszczeniu mogłoby źle wpłynąć na nasze samopoczucie. Do specjalistycznego wykorzystania wybierajmy przede wszystkim profesjonalne produkty. Są dedykowane dla pensjonatów, hoteli, restauracji, toalet publicznych i innych miejsc użyteczności publicznej. Właśnie takie produkty oferuje marka Clinex, która dla dużych powierzchni stworzyła produkt Clinex Scent. Jest to wysokoskoncentrowany odświeżacz powietrza przeznaczony zwłaszcza dla sektora hotelarskiego oraz gastronomicznego. Produkt posiada innowacyjną formułę, która sprawia, że nuta zapachowa uwalniana jest nawet do kilku dni. Innym produktem oferowanym przez markę Clinex jest Clinex Air. Jest to produkt do codziennego użytku. Możemy go stosować w niewielkich pomieszczeniach na przykład w biurach. Ilość kompozycji zapachowej w tym produkcie jest tak dobrana, aby nie stanowiła zagrożenia dla potencjalnego użytkownika.

Na zakończenie powróćmy do tematu alergenów, które u niektórych osób mogą wywołać reakcje alergiczne. Dlatego też zostały wprowadzone na rynek odświeżacze powietrza Clinex Air Plus, których kompozycje zapachowe nie zawierają alergenów. Są one bezpieczne dla użytkownika, a dzięki rewolucyjnej formule szybko i skutecznie odświeżają powietrze. To doskonały wybór dla wszystkich pomieszczeń, w których istnieje ryzyko przebywania osób z alergią.

Podsumowując. Wybór odświeżacza powietrza lub neutralizatora to nie jest wcale prosta sprawa. Nie liczą się tylko walory zapachowe, ale także, o ile nie na pierwszym miejscu kwestie zdrowotne osób przebywających w pomieszczeniu. Warto zatem przeanalizować zakup odpowiedniego preparatu zapoznając się z etykietami.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!