Linie lotnicze Emirates podsumowały sześć lat działalności w Polsce

0
671
Emirates Airlines świętują szóstą rocznicę otwarcia połączenia Dubaj-Warszawa. Od początku swojej działalności w kraju nad Wisłą przewoźnik obsłużył ponad milion pasażerów.

Emirates Airlines powstały w 1985 roku w Dubaju. W tym roku linie świętują szóstą rocznicę otwarcia połączenia na trasie Dubaj-Warszawa. Na przestrzeni ostatnich lat przewoźnik stworzył nowe możliwości dla biznesu, handlu i turystyki wzmacniając przy tym więzi między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską. Grupa zatrudnia przeszło 780 Polaków, w tym ponad 640 członków personelu pokładowego i 9 pilotów.

„Szósta rocznica uruchomienia lotów do Warszawy to dla Emirates wyjątkowa data. Polska jest dla nas bardzo ważnym rynkiem i cieszymy się na dalszą ścisłą współpracę z partnerami, aby zapewnić wyjątkową obsługę naszym klientom i wspierać krajowy rozwój handlu i turystyki” – powiedział Maciej Pyrka, Country Manager Emirates na Polskę.

Przewoźnik realizuje bezpośrednie połączenia szerokokadłubowymi samolotami Boeing 777-300ER, który oferuje polskim pasażerom ponad czterysta miejsc na pokładzie. Od inauguracyjnego rejsu w lutym 2013 roku linie przewiozły na trasie ponad 1,1 mln osób w ramach 2,1 tys. lotów w obie strony. Pasażerowie mają do wyboru cztery tysiące kanałów rozrywkowych, w tym czterdzieści polskich albumów muzycznych i filmów, a także bezpłatny pakiet Wi-Fi.

Reklama

Linie Emirates oferują polskim pasażerom bezpośrednie loty do Dubaju, a stamtąd do 158 kierunków w rozbudowanej siatce połączeń przewoźnika.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.